Genel

Hidrolik Hortum Nasıl Çalışır?

Hidrolik Hortum Nasıl Çalışır?

Hidrolik hortum, bir ucunda bir ağızlık ve diğer ucunda açık bir uç bulunan bir borudur. Hidrolik sistemlerde basınçlı sıvıyı bir noktadan başka bir noktaya taşımak için kullanılır. Hidrolik hortum, basınçlı sıvıyı taşımak için kullanılan esnek ve şeffaf bir metal veya plastik borudur. Pompalar, klimalar ve su türbinleri gibi cebri sıvı akışına dayanan herhangi bir makinenin önemli bir parçasıdır.

Bir hidrolik hortum, her biri ayrı bir valf kullanılarak boşaltılan bir dizi birleşik borudan oluşur. Basınçlı akışkana ihtiyaç duyulduğunda vanalar açılır ve akışkan hortumlara girer. Her geçen an, hortumun içindeki basınç, hortumun dayanacak şekilde yapıldığı tasarım basıncına ulaşana kadar artar. Hortumun içindeki basınç, hortumun dışındaki ortam basıncına eşit olduğunda, valfler kapatılır ve sıvının geri tutulduğu bildirilir.

Hidrolik Hortum Nedir?

Günlük yaşamda basınçlı sıvıyı taşımak için bir hidrolik hortum kullanılır. Hidrolik hortum için yaygın uygulama örnekleri arasında motorlara basınçlı sıvı verilmesi, suyun bir nehir boyunca aktarılması ve binalara basınçlı hava sağlanması yer alır. Hidrolik hortumların kullanımıyla ilgili yaygın tehlikeler arasında hortumun içinde patlamayla sonuçlanabilecek basınç birikmesi riski yer alır.  Hidrolik hortum ürünlerine https://www.sanayiden.com/hidrolik-hortum-hortum-hidrolik-pnoamtik-sanayi-sanayi-urunleri sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri