istanbul masöz ankara masöz
Gündem

Güvenli Ticaret

Güvenli Ticaret

Ürünlerin üretim işlemlerinden başlanarak tüketiciye hazır hale gelmesine kadar olan aşamalarının belirli bir kontrol sistemi bulunuyor. Tüketicilere istenen ürünlerin eksiksiz ve hatasız olarak sunulması için belirli gözetim aşamaları bulunuyor. Ürünlerin miktarları, kaliteleri, ambalajları, etiketleri ve sevkiyat olarak nasıl taşınacağı gibi bilgilerin tümünde gözetim ve denetim faaliyetleri kullanılıyor.

Genel Gözetimler

Ürünlerin kalite koşullarına uygun olarak düzenlenmesinin ardından genel gözetim evreleri başlıyor. Genel gözetimler, kara kontrolleri, kondisyon hareketleri, denizcilik soruşturması, gemiler, ambarlar ve depoların tümüne ait düzenin sağlanarak ilgili ürünlerin taşınmasına yardımcı oluyor. Bu süreçlerin tümü sertifikasyon tabanlı olup, ürünlerin doğru bir şekilde dağıtımının yapılmasını sağlıyor. Önemli olan aşama ise denetim ve gözetim olarak değerlendiriliyor.

Doğru Ürün Sevkiyatı

Tüketicilerin talepleri doğrultusunda, üretilen ürünlerin uygun saklama koşullarında taşınması da önem taşıyor. Bu noktada ürünlerin üretim aşamalarında yapılan miktar ve ambalajlama kontrollerinin ve gözetimlerinin yanı sıra taşıma işlemlerinde de denetim olması gerekiyor. Taşımaların uygun yapılabilmesi için taşınacak olan yerlerin yapılarının tespit edilmesi ve bu yapıların uygun olduğuna dair belgelendirilmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.