Gündem

Grand Theft Auto 6 gelecek yıl piyasaya sürülecek

Grand Theft Auto, kısa adıyla GTA, her oyunu milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan en iyi oyun serilerinden bir tanesi.

Özellikle 2013 tarihinde yayınlanan GTA 5 ile satış rekorları kıran oyun, aradan 7 yıl geçmesine rağmen hala en çok oynanan oyunların başında geliyor. Ayrıca geliştirici şirket, oyunun online sürümüne sürekli güncellemelet getirerek günümüzde de popüler olmasını sağlıyor.

2018’de açıklanan rakamlara göre tam 95 milyonsatan GTA 5, yavaş yavaş yerini GTA 6‘ya bırakmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar oyunla ilgili şimdiye kadar pekbilgi bulunmasa da 4Chan isimli site, oyunun 25 Mart tarihinde tanıtılacağını iddia etmişti. Ancakgelen raporlar, oyunun tanıtılsa bileyıl piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

GTA 6 GELECEK YIL PİYASAYA SÜRÜLECEK

Rockstar’ınşirketi Take-Two Interactive tarafından yayınlanan yeni raporlar, GTA 6’nin 2021 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarına geleceğini gösteriyor. Şirket, büyük ihtimalle oyunun PC sürümünü de yayınlayacak, ancak buhakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Söz konusu rapor, Rockstar’ınşirketi Take-Two’nun koronavirüs nedeniyle oldukça etkilendiğini gösteriyor. Şirket, salgın nedeniyle birçok ofisini ve stüdyosunu kapattı ve evden çalışma sistemine geçti. Ancak koronavirüs salgını, şirketin hisselerini bir hayli düşürdü.

Sonuç olarak Rockstar’ın üzerinde çalıştığı GTA 6’nın geliştirilme süreci şuiçin oldukça yavaşladı. Şirket, oyunun yapımı içinetmeyecek veyıla kadar hataları da gidererek GTA 6’yı sorunsuz bir şekilde piyasaya sürecek.

Instagram: @eshteknoloji

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri