Gündem

Gazze ve Batı Şeriada koronavirüs önlemleri artırıldı

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı sözcüsü İyad el-Bezm, düzenlediği basın toplantısında, Gazze’ye Refah Sınır Kapısı’ndan giren 191, Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı’ndan giren 38 kişinin 14 günlük karantinaya alındığını söyledi.

520 TUTUKLU, GEÇİCİ OLARAK SALINDI

Bezm, çoğunluğu mali suçlardan tutuklu 520 kişiye bir sonraki emre kadarverildiğini, Islah ve Rehabilitasyon Müdürlüğünün de cezalarının üçte ikisini çekmiş 87 mahkumu serbest bıraktığınıetti.

Islah ve rehabilitasyon merkezlerindeki ziyaretlerin de durdurulduğunu vurgulayan Bezm, bu merkezler ile polis karakollarının dezenfekte edilmeye başlandığını kaydetti.

5 KARANTİNA MERKEZİ KURULDU

Sözcü Bezm, Bakanlığın, Gazze’de 5 karantina merkezi kurduğunu, yeni gelişmelere hazırlıklı olmak adına ihtiyati barınma merkezleri açıldığını ve olağanüstükomitelerinin faaliyete geçirildiğini dile getirdi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra ise Refah Sınır Kapısı’na virüs şüphesi görülenleri karantinaya almak için 38 hasta kapasiteli bir sahra hastanesi kurulduğunu aktardı.

Kudra, şukadar virüs şüphesi görülüp teste tabi tutulanların sayısının 39 olduğunu ancak bu kişilerin test sonuçlarının negatif çıktığını belirtti.

CAMİLER KAPATILDI

Öte yandan, Ramallah ve El-Bire Valiliği Vakıflar Müdürlüğü, ildeki tüm camilerin bir sonraki emre kadar kapatılmasına karar verdi.

Vakıflar Müdürlüğünün açıklamasında, söz konusu kararın vatandaşların can güvenliğini korumak için alındığı kaydedildi.

Filistin hükümeti ise ülkede 2 kişide daha Kovid-19 vakasının görülmesiylesayının 41’e yükseldiğini duyurdu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri