Gündem

Fren Balatası ve Otomobil Parçaları Otodeposu.com’da

Günümüzde şaşırtıcı bir biçimde çok sayıda sürücü, arızalı frenlere sahip bir otomobil kullanarak hem kendilerini hem de trafikte bulunan diğer araç sahiplerini tehlikeye sokuyorlar. Eğer arızalı bir frene saipseniz ve değişime ihtiyaç duyduğunuz fren ekipmanları bulunuyorsa hemen bir uzmandan yardım almalısınız. En uygun yedek parça ürünlerini, fren balatası, fren kaliperi, fren diski, fren limitörü gibi ekipmanları sizler için sunar.

 

Otomobillerde iki tip fren sistemi vardır bunlardan birincisi kampana frenler ve diğeri ise diskli frenler. Diskli frenlerin tüm kriterlerde üstün olması reddedilemez ve bu nedenle kıyaslanamaz şekilde yaygındır.

 

Fren Sistemi nasıl çalışır?

 

Fren sistemi nasıl çalışır? Fren yavaşlama için kullanılır. Fren pedalına basıldığında, ana fren silindirindeki piston, bir boru seti ve her bir tekerlek için fren sistemine fren hidroliği pompalar. Orada, fren silindirindeki bir veya daha fazla piston (daha çok ‘kaliper’ olarak da bilinir), fren diskleri ile temas edene kadar fren pabuçlarını itmeye başlar. Fren balatalarının tekerleklere sürtünmesinin bir sonucu olarak araç yavaşlar ve sonunda durur. Bu işlem sırasında, ön tekerleklerin tüm frenleme işleminin yaklaşık% 70’ini yapması gerekir, bu nedenle ön frenlerin genellikle arka frenlerden daha sağlam olması gerekir. Bu nedenle, ön frenlerin teknik durumu özellikle önemlidir.

 

Otomobiliniz İçin En Uygun Fren Balatası

 

Oto yedek parça seçerken, araç sahipleri sadece sürüş stillerini ve makinelerinin gücünü (araba ne kadar güçlü olursa, frenlerin o kadar verimli olması gerekir) değil, aynı zamanda en sık karşılaşılan sürüş koşullarını da dikkate almalıdır. Bir çok kavşak veya otoyol boyunca uzun mesafe sürüşü. Özellikle önemli olan, fren balatalarının malzemelerinin fren diskleri ile uyumluluğudur. Genellikle, otomobilinizin fren diski ile uyumlu olacak şekilde üretici tarafından takılan aynı tip fren balatalarının seçilmesi önerilir.