istanbul masöz ankara masöz
Gündem

Fransada koronadan son 24 saatte 365 ölüm

Koronavirüs Asya’daaltına alırken, Avrupa’da etkisini giderek artırıyor.

Fransa Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jerome Salomon, düzenlediği basın toplantısında, virüs tespit edilen kişi sayısının 3 bin 922 artışla 29 bin 155’e yükseldiğini söyledi.

4 BİN 948 KİŞİ HASTALIĞI ATLATTI

Virüsü taşıyanlar arasında yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısının 3 bin 375’e çıktığını aktaran Salomon, tedavi olduktan sonra hastalığı atlatan kişi sayısının da 4 bin 948’e yükseldiğinietti.

SON 24 SAATTE 365 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Salomon, salgın nedeniyle24 saatte 365 kişinin daha yaşamını yitirdiğini ve böylece hayatını kaybedenlerin sayısının 1696’ya yükseldiğini bildirdi.

16 YAŞINDAKİ ÇOCUK VİRÜSTEN DOLAYI YAŞAMINI YİTİRDİ

Virüsten ölenlerin arasında Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgesinde yaşayan 16 yaşındaki bir çocuğun olduğunu aktaran Salomon, virüsün yeni belirtileri olarak değerlendirilenve tat kaybının Çin’deki hastalarda görülmediğini kaydetti.

Ülkede bugün, “bir günde kaydedilen en yüksek ölüm” sayısına ulaşıldı.

257 POLİSTE VİRÜS TESPİT EDİLDİ

Bu arada, polis sendikası Alternatif’ten paylaşılan bilgiye göre, 257 polisin koronavirüs testi pozitif çıktı ve 10 bin 131 polis karantinada tutuluyor. Ülke genelinde serbest dolaşımı sınırlandırmayı denetleyen polisler, maske yetersizliğine tepki göstermişti.

SOKAĞA ÇIKMA SINIRLANDIRMASI EKONOMİYİ ETKİLEDİ

Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Çalışmalar Enstitüsü (INSEE), yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle serbest dolaşımın sınırlandırılmasının ülkede ekonomik faaliyetlerinin yüzde 35 oranında düşmesineolduğunu kaydetti.