istanbul masöz ankara masöz
Gündem

Fırsatçılara tepki gösteren esnaftan bedava kolonya

Türkiye’de koronavirüs vakalarının ortaya çıkması ilevatandaşlaramaçlı dezefektan ürünlere yöneldi.

Kocaeli’de 9 yıldır kozmetik ürün satışı yapan Behnur Belek isimli esnaf, bu durumu fırsata çevirenlere inat elinde bulunan 400 kiloluk kolonyayı ücretsiz dağıtmaya başladı.

“HERKESİN İHTİYACINI GİDERELİM İSTEDİK”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Behnur Belek, “3 gün önce bu kararı aldık. Elimizde 400 kiloya yakın bir kolonya stoğumuz vardı. Ben kuaför toptancısıyım. Kuaförlere satıyorum ben bunu. Ben bunu bidon bazında veripkazanmaktansa herkes ulaşsın istedim. Kolonyaya ulaşamayan insanlar var. Dükkanımıza gelen insanlarda gördük. Herkesin ihtiyacını giderelim istedik.”

“FIRSATÇILARA İNAT OLARAK BUNU YAPTIK”

Fırsatçılara inat olarak böyle bir karar aldıklarını söyleyen Belek, “Biz bunu reklam olarak düşünmedik. Biz hayır olarak girdik bu işesosyal medyada paylaşmaya başlamışlar. Bazı insanlar aramaya başladı. Duygusundan ağlayan insan gördüm ben. Böyle insanlarmı diye. Evet, var. Allah razı olsun kendisinden de. Herkesin böyle duyarlı olmasını istiyoruz. Biz bunu fırsata dökenlere inat başlattık zaten. Herkesin birbirine yardımcı olmasını istiyoruz. Ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Bunu birbirimize yardımcı olarak ne kadar kısa zamanda çözebiliriz onun mücadelesi içerisinde olmamız gerekiyor.” dedi.

“UMARIM BÜTÜN İNSANLAR BÖYLE BİR ŞEY YAPAR”

Nail Al isimli vatandaş ise “Allah abimizden razı olsun. Çok güzel bir şey yapmış. Umarım bütün insanlar böyle bir şey yapar. Dünya çokdurumda. Böyle değerli abilerimiz başımızdanolmasın.” ifadelerini kullandı.