istanbul masöz ankara masöz
Genel, Teknoloji

Fırının Üstü Pişiriyor, Altı Pişirmiyor Sorunu ve Çözümü

fırınlar, her evin en temel ürünlerinden birisidir. Mutfaklardaki yardımcılar arasında bulunan fırınların kullanımı sırasında karşılaşılan kullanıcı sorunlarına istinaden Acıbadem Arçelik Servisi merkezi uzman tekniker kadrosu ile profesyonel çözümler sağlanıyor. Böylelikle fırınlarda daha uzun süreli ve kaliteli bir kullanım verimliliği yakalanabiliyor. Eğer fırın kullanımı sırasında içerisine koyulan ürünün üstü pişerken, altı çiğ kalıyor ise fırınınızın temel ısıtma fonksiyonunda bir sorun olduğunu göstermektedir. Böyle bir sorunu mutlaka dikkate almalı ve gerekli önemli göstererek, profesyonel destek almalısınız.

Fırının Üstü Pişirirken, Altı Neden Pişirmez?

Temel çalışma prensibi çerçevesinde fırınların içerisinde alt ve üst kısımlarda farklı ısıtıcılar bulunuyor. Bu şekilde tepsi vb. mutfak gereçleri ile içerisine koyulan yiyeceklerin hem alttan hem de üstten pişirilmesi sağlanıyor. Yani fırın temel olarak içerisindeki sıcaklık değerleri ile pişirmeyi sağlıyor olsa da üst ve alt kısımdaki ısıtıcıları vasıtası ile her iki yönden de ısı dalgası yayılımı gerçekleştirerek, en lezzetli şekilde istenen kıvamda ürünlerin pişmesini sağlıyor. Ancak fırının üst kısmı sorunsuz şekilde pişirirken, alt kısmı bir türlü pişirmiyor ve ürünlerin alt kısmı sürekli çiğ kalıyorsa Örnek Mahallesi Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuruda bulunarak, teknik destek alınabilir. Bu durumda alanında uzman ekipler tarafından müdahaleler gerçekleştirir. Böyle bir sorunda kullanılan tepsi vb. ürünlerin hatalı seçimi, fırın derece ayarlarının düzgün seçilmemesi gibi genel kullanıcı hatalı kullanım yöntemlerinin dışında ısıtıcı arızası gibi olasılıklar söz konusu olabilir.

Fırının Altının Pişirmemesi Sorunu Çözümü

Fırının üst pişirirken, altı pişirmiyorsa ve bireysel olarak yapılabilecek kontrollerde bir sorun görülmediyse, alt ısıtıcı fonksiyonunu yerine getirmiyordur. Bu durumda Kurtköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri fırının alt ısıtıcısının çalışmamasına neden olan ana etkeni özel ekipmanlar vasıtası ile analiz etmektedir. Isıtıcı arızası, ısıtıcıya akım taşıyan kablolarda kopma, çıkma veya zedelenme ya da fırın elektronik devresinde teknik arıza gibi olasılıklar değerlendirilir. Uzman teknikerler tarafından bu parçalarda gerekli kontroller özel ekipmanlar aracılığı ile kontrol edilerek, arızanın hangisinden kaynaklı olduğu belirlenir. Belirlenen arıza için gerekli olan müdahalelerde yine yerinde tam donanımlı servis araçlarının yardımıyla süratle gerçekleştirilir. Yapılan hızlı arıza onarım müdahalelerinin ardından fırının kullanımı anında sorunsuz şekilde uzun ömürlü olarak sürdürülmeye devam edebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.