Gündem

FETÖcü teğmenin uyuşturucu ağı çökertildi

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri Ankara’nın Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’ndeki bir eve operasyon düzenlendi.

Operasyon öncesinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde lüks muhitlerde eroin ve kokain satıldığı bilgisine ulaşıldı. Narkotik ve istihbarat polisleri bir süre söz konusu mahalleyi ve satıcıları takibe aldı.

Polis uyuşturucu üretimi ve satıcılığı yapan 5 kişiyi belirledi.

FETÖ’DEN DOLAYI İHRAÇ EDİLDİ

Operasyon için savcılığın talimatıyla, düğmeye basıldı. Belirlenen adrese baskın yapıldı. Operasyonda O.Y., A.H., Ş. P., A.A.C ve E.Ç. isimli şahıslar yakalandı. Yakalananlardan E.Ç isimli şahsın Kara Harp Okulu’ndan 2015 yılında mezun olduğu, üsteğmen olarak Hakkari’de görevli iken 2018 yılında çıkan 701 Sayılı KHK ile kamudan ihraç olduğu tespit edildi.

OPERASYON ADRESLERİNDEN ÇIKANLAR

Operasyon adresinde yapılan aramalarda ise 2alüminyum folyoya sarılı 18 gram uyuşturucu kokain, 7 paket halinde 3 kilo 255 gram toz kokain (line), 2gri renkli uyuşturucu maddelerin tartımında kullanıldığı değerlendirilen çalışır vaziyetteterazi, 16 gramlık uyuşturucu maddelerin paketlemesinde kullanılan şeffaf kilitli poşetler, 1siyah renkli tabanca, 159 mm mermi, 2 litre amonyak maddesi, 1küçük tüp uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen toplamda 9 bin 335 liraele geçirildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyete götürülen şüpheliler O.Y., A.H., Ş.P., A.A.C. ve E.Ç. hakkında “uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” suçundan işlem yapılarak, adli makamlara gönderildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri