Gündem

Facebookun koronavirüs bilgi merkezi ülkemizde de kullanılacak

Dünyayı etkisi altınakoronavirüs hakkında yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek isteyen Facebook, Dünya Sağlık Örgütü gibi bazı kaynaklardan bilgi toplayarak oluşturduğu kendi koronavirüs bilgi merkezini kuruyor.

Facebook’un yeni bilgi merkezi, kullanıcılarınsayfasında yer alanakışının en üstünde konumlandırılacak.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yeni koronavirüs özelliğini açıklayan bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı sırasında konuşan CEO, ”Facebook’un koronavirüs bilgi merkezi, birkaç gün içinde Avrupa’nın bası kesimlerinde ve ABD’nin birkaç şehrinde kullanıma sunacağız. Bu bilgileri,akışının en tepesine yerleştireceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKEMİZDEKİ KULLANICILARA DA SUNULACAK

Bildiğiniz gibi Facebook, koronavirüs ile ilgili mücadelede Sağlık Bakanlığı ileçalışıyor. Bu nedenle şirket, platforma ekleyeceği bilgi merkezini ülkemizdeki kullanıcılara da sunacak.

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, Türkiye nüfusunun yarısından fazlasınasahipliği yapan bir sosyal medya platformu olarak herkesin doğru ve güvenilir bilgiye ulaşabilmesini sağlamayı en büyük sorumlulukları olarak gördüklerinietti.

Instagram: @eshteknoloji

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri