Gündem

Facebook ve Google yüz maskesi reklamlarını yasakladı

Çin’de ortaya çıkan ve küresel bir salgın haline gelen koronavirüs nedeniyle birçok üretici, özellikle yüz maskesi fiyatlarındaartışa giderek krizi fırsata çevirdi.

Koronavirüsün yayılmasıyla ilgili artan endişelerin ortasında Facebook ve Google, kendi platformlarında tıbbi yüz maskeleri satan üreticilerin reklamlarını yasakladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Google sözcüsü, kullanıcıları korumak için böyle bir karar aldıklarını açıklayarak, ”Koronavirüs konusunda oldukça hassasız ve bütün tıbbi maske reklamlarını kaldırmaya karar verdik. Durumu aktif olarak izliyoruz ve kullanıcıları korumak içinönlemleri almaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK’TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Facebook’un reklamlar ve iş ürünleri güvenlik ekibi başkanı Rob Leathern, tıbbi maskeleri yasaklamalarının ardından şu ifadeleri kıullandı:

”Tıbbi yüz maskesi satan bütün üreticilerin reklamlarını tamamen durdurduk. Koronavirüsü yakından takip ediyoruz ve bu salgından yararlanmaya çalışan fırsatçıları görürsek, politikalarımızdagüncellemeleri yapacağız.”

Bu haftadan itibaren Facebook ve Google gibi platformlarda, yüz maskesi reklamı vermek isteyen üreticilerin reklamları onaylanmayacak.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri