Gayrimenkul

Ev Fiyatları

Ev Fiyatları

 

Ev satın almak isteyenler beklentilerinden önce fiyatlara göre karar verirler. Ev satın almak için ayrılması gereken bütçe konuma ve evin özelliklerine göre değişir. İstanbul ev fiyatları genellikle ülkenin diğer noktalarında bulunan evlere kıyasla daha yüksektir. Hem uygun fiyatlı hem de istenilen özelliklere sahip evi bulabilmek için online satılık ev ilanları incelenebilir. Bu evleri incelerken evin gerçek değerini yansıtıp yansıtmadığından emin olunmalıdır. Aynı zamanda güvenilir yerler tercih edilmeli, her ilana güvenip para yatırılmamalıdır.

 

Uzman desteği ile ev sahibi olmak her zaman daha avantajlıdır. İstanbul gibi büyükşehirlerde yalnızca ticari amaçlı ve gerçeği yansıtmayan satılın ev ilanları sayıca fazladır. Bu ilanlara maruz kalmamak ve en uygun koşullarda ev sahibi olabilmek için peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olma yöntemi tercih edilebilir. El birliği sisteminde dileyen herkes kendi bütçesine uygun şartlarda ev sahibi olabilir. Bu imkandan yararlanmak için tek yapılması gereken müşteri temsilcileri ile iletişime geçmektir. Online siteden isim ve telefon bilgileri girilerek müşteri temsilcisine talep gönderilir ve danışman en kısa sürede kullanıcıya geri dönüş yaparak ev satışı için planlama yapılır.

 

Ev Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Güncel ev fiyatları belirlenirken hesaplama kira bedeli üzerinden yapılır. Düzenlemelere göre kira bedeli ile satış bedeli arasında yaklaşık 200- 220 kat fark olur. Bu hesaplama ilden ile, ilçeden ilçeye ve hatta mahalleden mahalleye bile farklılık gösterebilir.

 

Fiyatlar incelenirken ev fiyatını artıran özellikleri dikkate almak gerekir. Ulaşım araçlarına mesafe, merkezi konumda olma, güneş ışığı alması, manzarasının bulunması, sosyal donatılar, bina yaşı gibi özellikler fiyatların artmasına yol açar. Bu özelliklere sahip en iyi evi satın almak için evler arası karşılaştırma yapılarak karar verilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.