Eğitim

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Uzmanlarından Özge Şengül Aydın’dan Nahçıvan’da okumak isteyen öğrencilere eğitim hayatlarını kolaylaştıracak tavsiyeler:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Uzmanlarından Özge Şengül Aydın’dan Nahçıvan’da okumak isteyen öğrencilere eğitim hayatlarını kolaylaştıracak tavsiyeler:

 

“Yurtdışında üniversite eğitimi almanın kendilerine kazandıracağı bakış açısı farklılığının kişisel gelişimlerine, hayatı yorumlama yetilerine ve dil öğrenme süreçlerine sağlayacağı pozitif ivmenin farkında olan öğrenciler için yurtdışı eğitim imkanlarını doğru anlamak ve şartları ve zamanlamayı sağlıklı yorumlayarak amaçlarına uygun tercihlerde bulunmak çok önemlidir ” cümlesiyle söze başlayan Özge Şengül Aydın, Azerbaycan ın küçük bir birimi olan Nahçıvan’da eğitim almanın imkanları ve bu süreci profesyonelce yönetmenin önemi üzerine tavsiyelerini paylaştı.

 

Vize Sorunu Yok ve Ulaşımı Çok Kolay

 

Yurtdışı eğitim uzmanlığı teoriden öte şahsi deneyimlerinin sonucu olan Özge Şengül Aydın, yurtdışı eğitim imkanları ve avantajları noktasında Nahçıvan üniversitelerinde eğitim almanın öğrencilere neler kazandıracağı noktasında her yerde öğrenilebilecek genel bilgiler dışında çok önemli tavsiyelerde bulundu. Özge Şengül Aydın, “Nahçıvan Azerbaycan a bağlıdır ve bu sebeple Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile seyahat noktasında ülke vatandaşlarımız açısından vize sorunu yaşanmamaktadır. Bu, Öğrenci ve aileleri için büyük kolaylıktır. Buna ek olarak Nahçıvan Üniversitesinin ülkemize en yakın üniversite olması da bir diğer önemli avantajdır.” sözleriyle konuşmasına başladı. Devamında:

 

Misyon Sahibi Olmadan Başarı Yakalanmaz

“Farklı ülkede eğitim alırken birden fazla kültürü tanıma şansı yakalayan öğrenciler için Nahçıvan’ın tanıdık kültürünün sıcaklığında diğer kültürlere maruz kalıyor olmaları onlar için bir avantajdır. Çünkü kardeş ülkeyiz.

 

Eğitim için 1967 yılında kurulan Nahçıvan Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi Azerbaycan’a giden öğrenciler, kültür kardeşliğinden kaynaklı kısalan adaptasyon sürecinin enerjisini diğer kültürleri tanıma ve dil eğitimine yoğunlaştırarak misyonlarını daha geniş perspektifte konumlandıracak ve dış dünyayı gerçeğe yakın yorumlama yeteneği kazanacakları bir ortamda eğitim almaktadırlar.

 

Realitenin konforunda hayal kırıklıklarından uzak bir misyonla meslek hayatına atılan öğrencilerin başarı oranları ise her zaman daha yüksektir.

 

Çokdilli Eğitim Kazanımlarınızla Mesleğinize 1-0 Önde Başlayın

 

Nahçıvan’da İngilizce, Azeri Türkçesi ve Rusça gibi birden fazla yabancı dili doğal atmosferinde zorlanmadan edinen öğrenciler, bu edinimleri sayesinde çok geniş bir coğrafi bölgeyi gezme imkanı kazanmış olacaklardır. Gezen, farklı kültürleri yakından tanıyan ve kendi kültürünü dünya milletleri arasında doğru konumlandıran öğrenciler ülkemiz için büyük kazançtır. Tüm bunların neticesinde bakış açıları genişleyen öğrenciler; gezmek, eğlenmek ve geniş iş imkanlarına ulaşmak için itici bir güce ihtiyaç duymayacaklardır.” ifadeleriyle de konu hakkında açıklamalarına devam etti.

 

Lisans Programlarının Çeşitliliği ve Diploma Denkliği

 

“Peki Nahçıvan Üniversitesi, öğrencilere hangi branşlarda eğitim imkanı sunmaktadır?”

 

Tüm ailelerin ve öğrencilerin Nahçıvan’da eğitim alma noktasında merak ettiği başlıca konulardan birine işaret eden bu soruya Özge Şengül Aydın’ın cevabı ise:

 

“Nahçıvan Üniversitesi; tıp, diş, eczacılık, veterinerlik, tıbbi biyoloji, biyoloji, botanik, mimarlık, bilgisayar, fizik enerji, fizik, kimya,  psikoloji, pedagoji, iktisat, kamu yönetimi, hukuk, maliye, felsefe, dünya edebiyatı, Rus Edebiyatı, Roma Dilleri, İngilizce, Türk Dili ve Edebiyatı gibi fen, sosyal ve siyasi bilimler olmak üzere kız öğrenci ve erkek öğrencilerin ilgi alanalarına hitap eden çok geniş bir yelpazede eğitim imkanı sunmaktadır.

 

Eğitim branşlarının çeşitliliğinin yanında akademik kadronun alanında uzman olması sebebiyle öğrenciler için büyük avantajdır.

 

Nahçıvan Üniversitesi denklik bakımından da büyük avantajlara sahip bir üniversitedir. öğrencileri aldıkları diplomanın üniversiteler birliğini tanıyan ülkeler ve YÖK tarafından tanınması da bu üniversitede eğitim almanın bir diğer önemli avantajlarından biridir.

 

Uzman Rehberliğinde Doğru Zamanda Doğru Yerde

 

Alanında uzman olmayan kurumlardan alınan hizmetlerle büyük hayaller beslenerek başlanılan eğitim hayatının en başından hüsranla sonuçlanması da ihtimal dahilindedir. Bunun önüne geçmenin birinci şartı, mutlaka işin uzmanlarından danışmanlık hizmeti almak ve danışmanlık hizmeti alınacak kurumu da büyük bir titizlikle seçmektir

 

Uzmanı olarak hizmet verdiğim Eurostar Yurtdışı Danışmanlık, bu konuda son derece yetkindir ve öğrencinin gitmek istediği ülkedeki üniversitelerle birebir iletişim halinde hizmet vermektedir. Çünkü yarım asra yakın eğitim danışmanlığı tecrübesiyle her ülkede üniversitelerle birebir irtibatlı ve öğrencilerle yakından ilgilenen uzmanlarımız bulunmaktadır. Bu da hataları en aza indirgeyerek olası mağduriyetlerin önüne geçmektedir.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri