Gündem

Erdoğandan koronavirüse karşı vatandaşlara sesli mesaj

Koronavirüsün ülkemizde dahayayılmaması için bu dönemde dışarı çıkmak oldukça tehlikeli.

Virüsün yayılarak dahacan almaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan evde kalın çağrısı geldi.

Erdoğan’ın sesli mesajı, telefon araması olarak vatandaşlara iletildi.

YAŞLILAR VE KRONİK HASTALIĞI BULUNANLAR

Cumhurbaşkanı, mesajında şu ifadelere yer veriyor: “Koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor.

Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altınakoronavirüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, enyaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüneoluyor.

Erdoğan’dan koronavirüse karşı vatandaşlara sesli mesaj ViDEO

SOSYAL MESAFEYİ ARTIRIN, EVDEN ÇIKMAYIN

Bu bilgiyi aklınızdan hiçbirçıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum. Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı, ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız.

Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmive kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz.

ZİYARETÇİ KABUL ETMEYİN

Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizdeetmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim.”

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri