istanbul masöz ankara masöz
Genel

En ideal Instagram video boyutu ve özellikleri

En ideal Instagram video boyutu ve özellikleri

En yaygın olarak kullanılan sosyal medya hesaplarından Instagram uygulaması hem keyifli zaman geçirmek isteyen kullanıcılar için hem de ek gelir elde etmek isteyen kişiler için çok önemli bir konumdadır. Her gün binlerce yeni kullanıcının katıldığı bu dijital platformda Instagram hesaplarınızın ön plana çıkabilmesi için Kullandığınız fotoğraf ve videolar büyük önem taşımaktadır. Özellikle Instagram’a getirilen hikaye ve reels bölümlerinden sonra burada yayınlamak için kullanacağınız videonun detayları ideal koşullarda olmalıdır.

Instagram hesaplarınızda kullanacağınız videoların popüler olabilmesi ve keşfede düşme bilmesi için iyi bir etkileşim düzeyine sahip olması gerekir. Instagram video boyutu bu özellikleri destekleyen adımlardan birisidir. Instagram hesabımızı bir video koymadan önce bu videoların ideal ölçüleri hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilmek için Ax Medya sitesine giriş yapabilirsiniz.

Instagram hikaye paylaşımında kullanılan videolar ve özellikleri

Instagram hikaye paylaşımlarınızda kullanmış olduğunuz videoların boyutları 1080 x 1920 piksel ölçülerinde olmalıdır.  Aynı zamanda hikayeler eklenecek olan videolar için maksimum 4 GB dosya kapasitesi belirlenmiştir.

Instagram hikayelerini de kullanmış olduğunuz videoları yatay veya dikey formatta olması onların ideal ölçülerinde farklılıklara neden olmaktadır.  Kaliteli bir görsel yayınlamak için Instagram video  boyutu ve gerekli olan tüm video özellikleri hakkında Ax Medya sitesinde geniş ve detaylı bir bilgilendirme yer almaktadır. Siteye giriş yaparak kaliteli Instagram videosu nasıl olur konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
https://www.axmedya.com/blog/instagram-video-kalitesi-nasil-olmalidir-ideal-cozunurluk-nedir/

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.