Gündem

Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikeli

Çin’de ortaya çıkan ve binlerce insanın yaşamını yitirmesineolan koronavirüs salgını, bütün dünyada bir panik havası oluşmasınaolsa da SpaceX‘in kurucusu Elon Musk böyle düşünmüyor.

Elon Musk; geçtiğimiz günlerde SpaceX çalışanlarına bir not göndererek,kazasından ölme ihtimalinin koronavirüsten ölme ihrimalinden daha yüksek olduğunu belirtti.

‘EN BÜYÜK SAĞLIK RİSKLERİNDEN DEĞİL’

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün 160 bindeninsana bulaşmasının ardından bu virüsü küresel bir risketmişti. Ancak Elon Musk, koronavirüsün ABD’deki en büyük 100 sağlık riski arasında olmadığını savunuyor.

Her yıl ABD’de trafik kazalarından 36 bindenkişinin öldüğünü vurgulayan Musk, koronavirüse kıyasla bu sayının çok yüksek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump’ın ülkede acilettiğini düşünürsek, Elon Musk’ın açıklamaları ABD başkanıyla bile çelişiyor.

Öte yandan Elon Musk’ın açıklamalarını yorumlayan bazı sağlık görevlileri, koronavirüsü trafik kazasıyla kıyaslamanın çok mantıksız olduğunu belirttiler.

Instagram: @eshteknoloji

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri