Eğitim

E – Okul Sistemi

 

 

 

 

Dijitalleşen çağ ile birlikte tüm kurumlar ve tüm sistemler artık internet üzerinden hizmet vermektedir. Bütün kurumlar gibi eğitim kurumları da öğrencilerine ve öğrenci velilerine sunacakları bilgileri internet siteleri üzerinden ve milli eğitim bakanının belirlemiş olduğu özel sistemler üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir. İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile ilgili tüm verileri ve bilgileri ulaşabileceğiniz e – okul sistemi uzun yıllardır ülkemizde kullanılan ve bu alanda hizmet veren bir sitedir. Öğrencilerin yazılı ve sınav notlarını öğrenebildikleri, hocalarla ile iletişim kurabildikleri bir sistem olan e – okul sistemi günümüzde öğrenci velilerine de öğrenciler hakkında bilgiler sunmaktadır. İnternetin verimli kullanılması adına hayatımıza yer alan e – okul sistemi bir çok duyurunun ilan edildiği, öğrencilere bir çok konuda bilgi verildiği, öğrenci velilerinin yönlendirildiği, karnelerin sisteme girildiği, yazılı notlarının sisteme gidilerek hesaplandığı bir sistem olmasının yanı sıra internetin eğitim içerisinde profesyonel bir şekilde kullanılması da çok güzel bir örnektir.

 

Öğrenci – Veli İletişimi

 

Her konuda e – okul üzerinden iletişim kurabilen öğrenciler için bir avantaj olduğu gibi öğrenci velileri içinde bir avantajdır. Eskiden öğrenciler ile ilgili bilgileri öğrenebilmek için okula gitmek durumunda kalan ve öğretmenler ile periyodik olarak görüşen veliler artık internet erişimi olan her noktadan öğrenciler ile ilgili bilgilere ulaşabiliyor, öğretmenler ile bu sistem üzerinden görüşmeler gerçekleştirebiliyorlar. Profesyonel bir yazılım sistemi olan ve internet erişimimizin olduğu her noktada ulaşabileceğiniz e – okul sistemi ile çocuklarınızın takibini daha kolay yapabilir merak ettiğiniz notlara daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

Öğretmenlere Sağladığı Avantajlar

 

Öğretmenler açısından da çok büyük avantajları içinde barındıran e – okul sistemi notların daha kolay ve zamanında girilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu açıdan öğretmenlere de büyük avantajlar sağlayan e – okul sistemi aynı zamanda öğrenciler ile iletişimin daha kolay kurulması, veliler ile iletişime geçilmesi gibi konularda öğretmenlere zaman tasarrufu ve doğrudan iletişim kurma imkanı sağlamaktadır. Herkes için avantajlı bir sistem olan e – okul sistemi aynı zamanda dijital dünyanın eğitime entegre edilmesini sağlamış, verimli bir eğitim sistemi kurulmasında büyük rol oynamıştır.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri