Gündem

Dunning-Kruger Sendromu nedir

Dunning-Kruger Sendromu diğer adıylasendromu her şeyi bildiğini zanneden ve bunu her ortamda dile getirenkişilere denir.

Dunning-Kruger Etkisi ya da Dunning-Kruger Sendromu, Cornell Üniversitesi’ndeki iki psikolog olan Justin Kruger ve David Dunning’in tanımladığı algılamada yanlılık eğilimidir.

CAHİL CESARETİ

Bu kişilerde, tipik olarak, beceriksiz,bilgisiz oldukları konulardaki becerileri,bilgileri sorulduğunda, gerçekte olandan çok daha yüksek olduğunu iddia ettikleri görülür.

Yani bu kişiler, cehaletlerinden ötürü sahip oldukları cesaret nedeniyle, kendilerini aslındaoldukları bir konunun uzmanıedebilirler.

HER ŞEYİN EN İYİSİNİ BİLİRLER

Cahil sendromu taşıyan insanaların aslında “bilmedikleri” bir şey yoktur. Gururlarından aslavermezler her ortamda bilmedikleri halde konuşurlar. Bu aynı zamanda psikolojik bir vakadır.

LAF KALABALIĞI

Laf kalabalığı yani demogojiyle karşındaki insanları sürekli susturmaya çalışırlar. Bağırarak, çağırarak haklı olduklarını göstermeye çalışırlar. Kulaktan dolma bilgileri sağda solda dile gitrerek bilgili olduklarını savunurlar.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri