Gündem

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? 2020 Fiyatları

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? 2020 Fiyatları

Dermal dolgu maddesinin dudak dokusu içerisine belirli oranlarda enjektör yardımı ile verilerek hacminin genişletilmesi işlemine dudak dolgusu denir. Dolgu uygulaması son yıllarda özellikle kadınların vazgeçemediği bir uygulama haline gelmiştir. Genç ve yaşlı olan tüm kadınlarda minik dolgu dokunuşlarını görebilirsiniz. Özellikle dudak yapısının dış görünüme olan etkisi nedeni ile dudak hacminin büyütülmesi daha popüler hale gelmiştir. Anestezi uygulaması yapılarak belirlenen dudak şeklini elde etmek için çok küçük çaplara sahip iğneler yardımı ile dudak dermal dokunun alt kısmına dolgu malzemesi verilmesi ile gerçekleştirilir. İşlem süresi genellikle 10 dakikayı geçmemektedir. İşlem için kullanılan malzeme mutlaka sağlık bakanlığından onaylanmış ve sağlığı tehdit etmeyen bir malzeme olmalıdır.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu burun üzerinde var olan küçük şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulanan bir işlemdir. Solunum fonksiyonunda yaşanan problemler bu yöntem ile giderilemez. Solunum ve fonksiyon sıkıntısı olmayan ancak burun şeklinden dolayı mutsuz olan kişilere uygulanabilecek bir işlemdir. Burun ucu ve burun üzerinde bulunan problemler bu uygulama ile dakikalar içerisinde giderilebilir.. Anestezi uygulaması ile yapılır. İşlemden sonra buz uygulaması oluşabilecek ağrı ve acıların minimum düzeye indirilmesini sağlar. İyileşme süresi çok kısadır. Kişi işlemden sonra hemen günlük yaşantısına dönebilir. Burun dolgusu rinoplasti olmak istemeyen kişiler için geliştirilmiş ve çok başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır. Kemik yapısı oturmamış ve burun şeklinden dolayı psikolojisi bozulan insanlara primer tedavi olarak önerilebilir. İşlemin etkisi 15-18 ay arası değişiklik göstermektedir. Etkisi geçtikten sonra tekrar edilerek ortaya çıkan problemler giderilebilir. İşlem sırasında burun istenildiği şekle girmediyse dolgu maddesi verilerek şekil elde edilinceye kadar uygulanır. İşlemden önce detaylı fiziki muayene yapılması işlem sonrası başarıyı artırmaktadır. Bu nedenle mutlaka doktorunuzun yapacağı uygulamaları geri çevirmeyin.

Dudak Dolgusu Fiyatları2020

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında bazı kriterlere göre artış göstermektedir. Artış göstermesinin nedenleri, işleme olan talebin yoğun olarak artması, piyasalarda yaşanan kur dalgalanmaları, dolgu malzemelerinin yurt dışından ithal edilmesi, kozmetik cerrahi hizmeti veren kliniklerin ve merkezlerin sayısının artması ve en önemlisi de kaliteli hizmet veren kurumların azalmasıdır. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiğinizde detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde sağlığınızda geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkabilir. Dolgu uygulamasının sonuçları çok başarılıdır ve komplikasyonu yok denecek kadar azdır. Kaliteli ve onaylı ürünler kullandığı sürece bu sonuçları elde edebilirsiniz.  Yüz dolguları birlikte uygulandığında daha iyi sonuçlar verir. Özellikle dudak, burun ve göz altı ışık dolgusu kombine uygulamalardır. Güvenilirliğinden emin olmadığınız herhangi bir merkezde bu uygulamaları yaptırmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Ayrıca işlem öncesi var herhangi bir hastalığınız ve alerjik bir bünyeniz varsa mutlaka hekiminize öncesinde bilgi vermelisiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı derisi diğer vücut derilerinden çok daha hassas ve ince yapıdadır. Bu nedenle dış etkenlerden kısa sürede etkilenerek deformasyona uğrayabilmektedir. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen gözaltı ışık dolgusu özellikle kadınların bu konuda en önemli yardımcısı haline gelmiştir. Lokal anestezi için geliştirilmiş olan kremler yardımı ile göz atına ve çevresine anestezi uygulanır. Anestezi maddesinin etki etmesi için yaklaşık 10 dakika kadar beklenir. Daha sonra göz çevresinde ve göz altında belirlenen doku boşluklarına dolgu maddesi verilir. Göz çevresinin anatomisi çok iyi derecede bilinmelidir. Aksi halde uygulanan göz altı ışık dolgusu beklenilen sonucu vermeyebilir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri