Gündem

DSÖ: Koronavirüs aşı denemeleri başladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs aşının ilk denemelerinin başladığını duyurdu.

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, aşı denemesinin koronavirüsün genetik sekansının paylaşılmasından yaklaşık 60 gün sonra başlatıldığını açıkladı.

Ghebreyesus’un “inanılmaz bir başarı” olarak nitelendirdiği aşı, virüsün tıbbi şemasının paylaşılmasından yaklaşık iki ay sonra başlatıldı.

“HANGİ TEDAVİLERİN HAYAT KURTARMAYA YARDIMCI OLDUĞUNA DAİR KANITLARIMIZ VAR”

DSÖ’nün “dayanışma davası” adlı büyük bir uluslararası çalışma başlattığını söyleyen Dr. Ghebreyesus, “Farklı yöntemlerle yapılan çok sayıda küçükbize açıklık getirmeyebilir ancak hangi tedavilerinkurtarmaya yardımcı olduğuna dair güçlü kanıtlarımız var” dedi.

“TÜM DÜNYAYI DAYANIŞMA GÖSTERİSİNDEN İLHAM ALMAYA DAVET EDİYORUM”

Dr. Ghebreyesus, amaçlarının bir sonraki aşamada hangi tedavilerin etkili olduğunu belirlemek olduğunu söyledi. DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus ayrıca Arjantin, Bahreyn, Kanada, Fransa, İran, Norveç, Güney Afrika, İspanya, İsviçre ve Tayland’ın girişime katılma taleplerini de doğruladı. “Tüm dünyayı dayanışma gösterisinden ilham almayaediyorum” diyen Dr. Ghebreyesus,bağışında bulunanlardan bahsederek, “Bunlar ve diğer çabalar banagalip geleceğimiz umudunu veriyor” ifadelerini kullandı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri