Gündem

Doğum Haritası Hesaplama Ücretsiz Doğum Haritası Çıkarma

Gerekli astrolojik donanıma sahip değilseniz bile kendinize ait son derece detaylı natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için doğum gününüze ilişkin tarih verilerini ve doğduğunuz şehri girmeniz yeterlidir. Haritamı göster butonunu tıkladığınız anda saniyeler içerisinde haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Kabaca tarif edersek ücretsiz doğum haritaları astroloji ilminde uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar yazılımlarına aktarılmış şeklidir.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak deneyim ve uzmanlık gerekliliği olan, oldukça karmaşık bir işlemdir. Bu nedenden dolayı bir kişinin kişisel doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Sevindirici tarafı şu ki, teknolojik destek sayesinde tüm bu karmaşık hesaplamaları sizin için yapabilen bilgisayar programları kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını en hızlı şekilde çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

İnternette epeyce ücretsiz natal harita servisi bulunduğunu görüyoruz. Bu sitelere göz attığımızda, bir kısmının yalnızca burç ve gezegen sembollerine yer verdiğini, ama bu ifadelerin ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı şekilde açıklamakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki astrolojik sahada uzman olmayanlar kapsamlı doğum haritası verilerini bilmek isterler. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları içeren bir doğum haritası servisi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Gök günlüğü denilen kitapçıklar belirli bir tarih için Mars, Jüpiter, Satürn gibi gezegenlerin yerlerini hesaplamak için kullanılan teknik tablolardan oluşur. Bu verilere bakarak, konumları görebilirsiniz görebilirsiniz ancak, gerek haritayı çıkarmak ve gerekse astrolojik işaretleri okuma ve yorumlama kısmında çaresiz kalabilirsiniz. Harita verilerinin okunması yalnızca ileri düzey astroloji bilgisine sahip kişilerce yapılması mümkün olan zor bir iştir. Bu konuda bir astroloji uzmanından ücretli hizmet alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası programını kullanabilirsiniz.

Doğum haritalarının kısmen yoruma dayalı kısımları olsa bile, gerçekte genellikle belli anlamları ifade eder. Bu sebeple bire bir olmasa bile farklı astrologların yaptıkları yorumlar hemen hemen örtüşür diyebiliriz.

Doğum (Natal) haritası bir kişinin doğduğu zamanda bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik etkilerinin olduğu düşünülen Güneş ve diğer gezegenlerin dağılımlarını bilmemize imkan tanıyan bir haritadır.

Jüpiter, Uranüs, Neptün gibi gezegenlerin pozisyonları an be an değişse de, kişiye özel doğum haritaları belli bir coğrafi konum ve ana özel olarak gök boşluğunun bir fotoğrafı niteliğinde olduğu için değişmez ve sabittir.

Seneler önce ileri düzey astroloji bilenlerin ephemeristen faydalanarak uzun uğraşılardan sonra çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, şimdilerde teknoloji nimeti sayesinde bir kaç basit adımla oluşturmak ve tüm açıklamalarını görmek mümkün hale geldi.

Doğum haritası oluşturulurken hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğru olması son derece önem arz eder ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen birkaç dakikalık yanlışlığın bile tüm astrolojik açıları yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir doğum haritasının doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve yorumlanabilmesi için, doğum günü ve saatinin net olarak bilinmesi şarttır. Sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, gün, ay, yıl ve saat olarak gireceğiniz bu bilgiler dahilinde kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Yükselen Burç Hesaplama Servisi Ücretsiz Yorumlama

Yükselen burç doğduğunuz saatte bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca nispet edilen addır. 12 evden oluşan sisteme göre tertiplenmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. İnsanlar genellikle kendilerini Güneşin konumlandığı burca göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca başkalarının gözünde farklı görünebilirler. Çünkü dışarıya verilen izlenim en fazla yükselen burçla alakalıdır.

Hepimizin bildiği gibi, gün ışığından daha fazla yararlanmak adına belirli zamanlara göre saatler bir saat ileri veya geri alınır. Son yıllarda ülkemizde bu uygulama sonlandırılmışsa da, yükselen burcu hesaplanacak kişinin doğduğu zamanda bu yönde bir uygulamanın olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplar bu parametreye göre yapılmalıdır.

ASC (Ascendant) hesaplanması için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu veriler ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılması mümkün olmayan teknik tabir ve bilgiler içerir. Bu bilgilerden faydalanabilmek için astrolojide uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yükselenin bulunmasında en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında bir astrologtan hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim uygulamamızı da bu amaçla güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu net bir kesinlikle hesaplayabilirsiniz.

Web sitemizdeki yazılım sayesinde, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmasanız bile yükseleninizi öğrenebilirsiniz. İzlemeniz gereken yol ise çok kolay. Elbetteki doğum saatinizi doğru şekilde bilmeniz kaydı ile. Yazılımımızdaki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz andaki saati ve doğduğunuz şehri girin, peşinden beliren yükselen burcumu hesapla butonunu tıkladığınızda sonucu görebileceksiniz.

Astroloji tabanlı olmayan sitelerde yükselen burç tespit etme işlemleri ile alakalı araştırma yaparken bir birinin aynı tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması hususunda doğru bir bilgi ortaya koyan böyle basit bir yükselen burç hesaplama tablosu yoktur aslında. Baktığınız herhangi bir cetvelde, coğrafi konum bulunmuyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatlik arayla yükselen burç değişimi yapılıyorsa dikkate almayın. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işlemlerinde doğum yeri bilgisi, timezone ve bununla beraber yaz/kış saati uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

1. Evdeki burcun ne anlama geldiği ve dışarıya nasıl bir imaj yansıttığı, hesaplama neticesinde alınan bilgilerle birlikte verilmektedir. Natal haritada 1. Evin önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır denilebilir. Çünkü 1. Ev (yükselen) ortaya çıkarıldıktan sonra tüm haritanın detayları da ortaya çıkacaktır. Astrolojide tahminler her zaman 1. Evde konumlanan burca göre yapılır. Bu da ilk evin ehemmiyetini ispat eden bir bilgidir aslında. Koordinat ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle kesinlikle yükseleninizi tespit edin veya ettirin. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha çabuk bilmenizi kolaylaştırır.

Güneş Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Güneş, Güneş sistemimizdeki en büyük güç olduğu gibi, natal haritalarda da en fazla önem atfedilen güçtür. Bu astrolojik güç, öz kimliğinizle ve yaşadığınız müddetçe kim olmaya yaklaştığınızla ilişkilidir. Kabiliyetlerinizi toplumla hangi yolla etkileşime aldığınızı ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, hedeflerinizin ve içsel benlik duygunuzun temel yapısını oluşturur. İhtiyarladıkça, Güneş burcunun etkisi artar çünkü yaşlandıkça, aslında kim olduğunuzla alakalı kendinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Burçlardaki Güneş temel kişiliğinizi ve yaşamın iniş çıkışları içerisinde aynı kalan içsel özelliklerinizi ortaya koyar. Bu sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, öz varlığınızdır. Gerçekte enerji kaynağımız olan Güneş, sistemin merkezinde bulunur ve buna paralel şekilde burcunuzdaki Güneş de benzersiz kişisel merkezinizi tanımlar. Özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki Güneş burcu bulma aracından yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Ay’ın bir anlamda koruyucu olarak Güneş’in etrafında turlaması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, doğum haritamızdaki Ay da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu gösterir.

Şahsınızın veya doğum saatini bildiğiniz birinin iç dünyasını analiz etmek için, sitemizdeki Ay burcu bulma aracını kullanabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenmeyi istiyorsanız doğduğunuz tarih, saat ve bölge bilgilerinizi ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Akabinde hesaplama butonuna tıklayın. İşte bu kadar. Şayet başka bir insana ait Ay burcu bilgilerine ulaşmak isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın şimdiki konumunu merak ediyorsanız, bu güne ait zaman bilgilerini hesaplama formuna yazmanız gerekiyor. Bu işlemle alakalı o tarihe göre Ay’ın hangi burçta olduğunu ve o konumda nasıl yorumlandığını okuyabilirsiniz.

Duygusal alanlardaki hayli konuda etki sahibi olan Ay’ın natal haritadaki pozisyonu astrologların titizlikle takip ettikleri başlıca konulardandır. Astrolojik haritada, Ay’ın burçlara göre konumu, bilhassa özel hayatımızda çevremize duygusal manada nasıl tepki verdiğimizi ortaya koyar.

Astrolojik hesaplamaların genelindeki gibi, Ay burcunun tespiti için de doğum anına ait bilgilerin net şekilde bilinmesi şartı vardır. Bu bölümün doğruluğu büyük önem taşır, çünkü yalnızca küçük bir fark değişik bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak için mutlaka dikkatli davranılması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahipseniz, websitemizdeki gibi saygın bir otomatik hesaplama programı doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.

Doğum haritamızdaki Ay burcu bilinç altındaki konuları yönetiği için duygusal reaksiyonlarımızla ilgi pekçok konu Ay’ın bulunduğu burçla tam anlamıyla alakalıdır ki, keyfine vardığımız işler hatta alışkanlıklarımız bile Ay burcumuzun etkisi altındaki konulardır. Duygusal yapımızı direkt etkilemesi sebebiyle yaşamımızın tüm yönlerini ciddi seviyede etkileyebilir fakat, her şeyden önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Haritamızdaki Ay burcu aynı zamanda nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal yönden rahata erme yöntemlerimizi de etkiler.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?

Burçlardaki Merkür’ümüz iletişim yöntemimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce dünyamızı temsil ettiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünü etkiler. Merkür konumunuzdan ne tür etkiler aldığınızı anlamak için Merkür burcu sistemimizi kullanıp hesaplama işleminizi yapmanız gerekir. Burçlardaki Merkür düşünsel yaklaşımımızı, yazarlığa olan ilgimizi ve diğerleriyle iletişim yöntemimizi anlatır. Merkür burcu, kalıpları derleme, bilgi işleme ve çevreyle temasa geçme biçimimizi şekillendirir. Burçlardaki yerleşimine göre farklı anlamlar içeren Merkür burcumuz, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekayı ne yönde kullandığımızı gösterir. Yeni tanıştığımız kişinin, aslında Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcu ile diyaloğa gireriz.

Venüs Burcu Neyi İfade Eder? Nasıl Hesaplanır?

Venüs gezegeni hareket ederken, bir günde ortalama olarak 1° lik yol alır. Bu, her burçta ortalama bir ay geçirdiği anlamına gelir. Buna ek olarak on sekiz aylık süre zarfında bir kez retroya girer ki, Venüs’ünüzün nerede olduğunu belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritanıza bakmak doğum gününüzde hangi burçta olduğunu tespit etmek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır. Venüs değerlerle ilgili olduğu için özellikle maddiyatla olan ilişkilerimiz üzerinde son derece etkindir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, haritamızdaki Venüs sevgi potansiyelimizi, merhamet etme şeklimizi, aşk ilişkilerindeki tutumumuzu bildirir. Aradığınız aşkla aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak sıkça kullanılan bir yoldur ancak, Venüs burcunuzu bilmek doğrudan doğruya aşkın merkezine inmenin daha etkili bir yoludur.

Mars Burcu Analizi Nedir? Ne Anlama Gelir?

Mars burcunuzun ne tür etkiler verdiğini anlamak, hareket biçiminiz ve motivasyon kazanmak için neye ihtiyacınız olduğuyla alakalı bilgilendirici niteliktedir. Bu veriler, enerji seviyenizi artırmanıza ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Mars pozisyonunuzu hassas bie şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanmakta büyük fayda vardır. Diğerlerine oranla Mars hareketini hızla sürdüren bir astrolojik cisimdir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerileme hareketi yaptığına göre iki ila yedi ay süreyle burçları etkisi altına alır. Mars gezegeninin tam bir turu yaklaşık 2 sene sürer. Bu sürenin başlangıcını tam manada tespit edebilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre farkındalık geliştirirseniz, önümüzdeki devrinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerji seviyenizi arttırmak ile alakalı ipuçları edinebilirsiniz.

Jüpiter Burcuna Farklı Bir Bakış Hemen Hesaplayın

Jüpiter’in yer aldığı burç sizin hakkınızda fark edebileceğinizden daha fazla konuyla ilgilidir, algı kapasitenizi genişletme ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını açığa çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genelde bu özelliği ile beraber üst düzeyde doğruluk ta verir. Jüpiter’in yer aldığı burcu gerçek manada anlamış olmanız, daha fazla şansı hayatınıza çekmenize imkan verebilir. Jüpiter burcunu öğrenmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bir astroloji uygulamasından yararlanarak tek işlemle Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu kolayca hesap edebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmek durumundasınız. Bununla beraber Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin konumlandığı burcu bu şekilde de tespit edebilirsiniz. Eğer içerdiği manalarla beraber bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Satürn Burcu Hesaplama Hakkında Merak Edilenler

Doğum haritasında, Satürn burcumuz, çizdiğimiz sınırları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açıklayabilir ve bununla beraber, aslında açıklamakta zorlandığımız ve hatta kişiliğimize ait olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder. Seyri uzun süren bir gezegen olarak Satürn, burçların herhangi birisinde ortalama iki sene altı ay konaklar ve doğum anındaki burca tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Bu geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir tür reşitlik sürecidir. Bu, benzer yaştaki insanların birbirine benzer yaşam dersleri öğrendiği anlamına gelir. Websitemizde bulunan Satürn burcu tespit etme sistemi aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik pozisyonu bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.