Gündem

Dark Web Nedir Tehlikeli Mi?

Dark Web nedir sorusu çoğu zaman karşınıza çıkmıştır ancak doğrusu bilinen bazı yalanlar mevcut. Öncelikle Dark Web bir ağ gibi düşünülmelidir, Google’dan daha kapsamlı bir ağ, kısaca internetin karanlık yüzü olarak tanımlanır. Gerek Türkiye gerek yurt dışı, birçok kişi bu ağı kullanmaktadır ve bu ağ sanıldığı kadar tehlikeli bir yer değildir.

 

Bu kadar karmaşanın içinde dark web nedir sorusu da çıkması normaldir. Yani Dark Web hakkında kimi zaman ortaya atılan iddialar yanlış ve inanılmaması gerekir. Üstelik Dark Webe girmek isteyenler bunu Google ile yapmaları yanlış olacaktır çünkü Tor Browser en doğru şekilde Dark Webe girmenizi sağlayacaktır, başka tarayıcılar ile denemeniz pek uygun değildir.

 

Dark Web Tehlikeli mi?

 

Dark Web tehlikeli bir yer değildir ancak işi abartmadığınız sürece. Dark Web üzerinde belli başlı kademeler mevcut ve 7 katmanlı olarak lanse edilmiştir bu kademeler. Her bir kademe için link gerekmektedir ve kademeler arttıkça tehlike boyutu işe girebilir. Dark Web’de katmanların ilk üçü sakıncalı değildir ve Google’da bulamadığınız birçok bilgiyi burada bulabilirsiniz. Ancak Tor Browser kullanmadığınız taktirde çok sıkıntıya girebilirsiniz.

 

Tor Browser sizin bilgisayar veya girdiğiniz herhangi bir cihazın İP adresini durmadan değiştirir bu da sizlere güvence sağlar. Bu güvencenin olmasının sebebi siz eğer yüksek katmanlı yerlere girerseniz size birilerinin ulaşmasını engellemektir. İlk üç katmanda ise Google’da daha önce karşılaşmadığınız çok değişik videolar ve bunların yanında yazılar bulacaksınız.

 

Dark Web Güvenilir mi?

 

Dark Web üzerinde vakit geçirmek kimilerine göre güvenilirdir, çünkü bu insanlar katman yükseltmek için uğraşmazlar. Bazı kesim ise seviyesini yükseltmeye çalışabilir ancak seri katil kıstasında olan kişiler veya bunun kadar tehlikeli olan kişiler bu tarayıcı üzerinden sizinle iletişim kurabilirler. Önerilen ise ilk üç maksimum dört katmandan sonra durun en makul olanı bu olacaktır. Üstelik bu katmanlara bile hızlı gelmeniz pek mümkün olmayacaktır. Gerek merak gerekse başka sebeplerden olsun bu sitelere girmeniz önerilmez ancak girerseniz eğer unutmayın ki her şeyin fazlası zarardır.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri