Gündem

Çıraklarını dövüp tavana asan iki patron, tahliye edildi

Konya’nın Karatay ilçesindeki oto yedek parça dükkanında çalışan 15 yaşındaki E.A.Y., alacağı vidanın numarasını unuttuğu içini iş yeri sahibi Murat C. tarafından,arasında ‘caraskal’ olarak bilinen palangaya bağlanıp, tavana asıldı.

Pantolonu da yarıya kadar indirilen E.A.Y., 15 dakika asılı kaldıktan sonra caraskal kırılabilir düşüncesiyle indirildi.

HASTANEDEN RAPOR ALDI

Aynı dükkanda çalışan H.H.Y. de 5 Aralık günü bir malzemeyi hatalı büktüğü gerekçesiyle Murat C. tarafından, tekme-tokat dövüldü. Gözü moraran ve yüzünde şişlik oluşan H.H.Y., hastaneye gidip rapor aldı, sonrasında da Murat C. hakkında şikayette bulundu.

ÇOCUĞA EZİYET SUÇLAMASIYLA YARGILANIYORLAR

Gözaltına alınan Murat C. ve kardeşi Mehmet C., çıkarıldıkları mahkemece adlikararıyla serbest bırakıldı. Savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan iki kardeş, çıkarıldıkları mahkemece ‘çocuğa eziyet’ suçundan tutuklandı.

TAHLİYE KARARI

Sanıkların avukatları, müvekkillerinin tutuksuz yargılanmaları için başvurdu. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, iki kardeşin tutuksuz yargılanmak üzere adlikararıyla tahliye edilmelerine karar verdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri