Gündem

Çİn korona nedeniyle yabancıların ülkeye girişini yasakladı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, Çin’de 3 bini aşkın insanın hayatına mal olduktan sonra dünyaya yayıldı.

Dünya virüs salgınının pençesine düştükten sonra, Çin’de resmi kaynakların açıkladığı verilere göre salgınaltına alındı.

İtalya ve İspanya’da her gün yüzlerce ölüm bildirilirken Çin’in günlük ölüm bildirimihaneli rakamlara düştü.

YABANCILARA GİRİŞ YASAĞI

Yerel kaynaklı salgının konrol altına alındığı vedışı kaynaklı vakalarda artık olduğu bildirilen Çin’de yabancılara ülkeye giriş yasağı getirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu giriş yasağının koronavirüs salgınını önlemek için geçici birolduğu ve pazar günü uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

VİZE SERBESTİSİ OLANLAR DAHİ ALINMAYACAK

Açıklamada, ikamet izni ve vize serbestisi bulunan yabancıların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulacağı kaydedildi.

Yabancı ülke misyonlarında çalışanların kapsam dışında tutulacağının vurgulandığı açıklamada, ticari faaliyetler, teknoloji ve enerji alanındaki işlerle ilgili ise vize başvurularının yapılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri