Gündem

CHPli belediye Atatürk büstünü çöplük içinde bıraktı

CHP’li Çanakkale Belediyesi bünyesinde, moloz yığınları ve çöplük arasına terk edilen Atatürk büstü görenleri şaşırttı.

Çöp yığınları arasına terk edilen Sarıçay’ın ardından bude İsmetpaşa Mahallesi’nde ortaya çıkan görüntü kamuoyunun tepkisini çekti.

Bölgedeki vatandaşlar da durumdan duydukları rahatsızlıkları dile getirerek, kötüve görüntü sebebiyle yetkililerden acil bir çözüm beklediklerini dile getirdiler.

“VİCDANLAR SIZLIYOR”

İsmetpaşa Mahallesine gelerek Atatürk büstünün olduğu alanda incelemelerde bulunan Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu Başkanı Bünyamin Nami Tonka, uzun süredir bu bölgede herhangi bir temizlik faaliyeti yapılmadığını dile getirerek, “Burası İsmetpaşa Mahallesi’nin en uç noktasıdır. Burada daha çok Roman vatandaşlarımız yaşıyorlar ve burada bir de Atatürk heykelimiz var. Bulunmuş olduğumuz çevre tamamen çöplük durumunda, buradaki çöpleri kaldırmak için 100 tırlık bir filoya ihtiyaç var.

Ne yazık ki Çanakkale Belediyesi Atatürk’ü çöplerin arasınagörmüş ki, etrafı temizleme konusunda herhangi bir faaliyeti yok. Durumun böyle oluşu vicdanları sızlatıyor. Bizim Çanakkale Belediyesinden beklediğimiz bu bölgeyi rehabilite etmek, tamamen çöplerden arındırmak ve buradaki vatandaşlara da prefabrik konutlar vermek suretiyle daha yaşanılabilir hale gelmesini sağlamaktır. Atatürk’e bunu reva görenleri de Allah’a havale ediyorum ve baht utansın diyorum” ifadelerini kullandı.