Genel, İş Dünyası, Teknoloji

Boru Hattı Isıtma Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Son 30 sene içerisinde ticari kurum ve endüstriyel kuruluşlarda tercih edilmeye başlayan ısıtıcı sistemler arasında, boru ısıtıcı sistemlerinin önemi büyüktür. Soğuk hava koşullarının hakim olduğu bölgelerde daha fazla ihtiyaç duyulan ısıtma sistemleri, boru içerisinde bulunan maddelerin akışkanlığını korurken, çok soğuk hava koşullarında da donmalarını önler. Bu sistemler, yeni nesil sistemler olarak yaygınlaşmaya başlarken, eski ve klasik dönem sistemlerini ifade eden buhar veya sıcak su ile ısıtma modeli giderek terk edilmektedir.

İki sistem arasındaki fark nedir?

Buhar ve sıcak su ile ısıtma sistemlerinden alınan verimlilik oldukça düşüktür. Çok soğuk hava koşullarında suyun ısıtılması için ekstra harcanan enerji ve buharın borulara transferi sürecinde yaşanan aksaklık veya soğuk havadan dolayı yaşanan sıcaklık kayıpları, arzu edilen korumanın sağlanamaması gibi durumlar oluşturur. Bu durumlar, boru içerisinde maddelerin akışkanlığını olumsuz etkilerken, donmaya kadar varabilecek sorunlarla muhatap kalınmasına da sebebiyet verir. Boru Hattı Isıtıcı Isıtıcı kablo sistemleri uygulanarak koruma altına alınan borular ise, en zorlu hava koşullarında bile korunur ve içerisindeki maddenin akışkanlığı bozulmaz.

Özellikle çok soğuk iklimlerde klasik sistemler devre dışı kalacağından dolayı bir fayda sağlamaz. Ancak ısıtıcı kablo sistemin soğuk iklim koşullarından etkilenmesi söz konusu değildir. izolasyon sistemleriyle entegre kullanılabilecek özelliklere sahip olduğundan giderek daha fazla tercih edilir. Uygulaması pratiktir ve maliyetleri düşüktür. Klasik sistemde ise uygulama ve bakım maliyetleri, söz konusudur. Isıtıcı kablo sisteminde korozyon riski söz konusu olmaz ve bu nedenle de bakım maliyetleri oluşmaz. Bu da firma giderleri açısından pozitif bir etki yaratır.

Form Mühendislik: Boru ısıtıcı sistemlerinde marka www.formmuhendislik.com

Boru hattı ısıtıcılarının mükemmel bir şekilde verimli çalışmasını sağlamak adına en iyi malzemenin kullanılması önem arz eder. Böylece sistemin uzun ömürlü olması sağlanabilir. ayrıca sıcaklık izleme birimlerinin de işlevselliğinden bahsedebilmek lazımdır. Güvenlik açısından risk oluşturmayan yapıya sahip ısıtıcı sistemleri, endüstriyel kurumlar açısından en uygun sistemleri oluşturur. Form Mühendislik, 1992’den beri ısıtıcı birimler üzerinde çalışır ve bu sahada en yetkin markalar arasındadır. Kaliteli ve uzun ömürlü ısıtıcı kabloları, ihtiyaca göre sunar ve montajını üstlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri