Genel

Borsadan Para Kazanma Tüyoları

Borsa nedir nasıl para kazanılır sorusuna yanıt arıyorsanız doğru adrestesiniz. En iyi yatırım alanlarından biri olan borsa, birikimlerinizi değerlendirmeniz için sizlere çok çeşitli pazarlar sunan bir sistemdir. Büyük şirketlerin hisse satışının yapıldığı bir platformdur. Bunu da çoğunlukla hisse senedi üzerinden gerçekleştirir. Paranızı, talep ettiğiniz hisse senedine yatırıyor ve dilediğiniz zaman, yükselişe geçen hissenizi satarak karınızı yine paraya dönüştürebiliyorsunuz. Yahut kredi gibi nakde ihtiyaç duymuyorsanız; swap seçeneğini tercih ederek hisse senetleri arasında değiş- tokuş yapabilir; böylece ihtiyaç duyduğunuzu, elinizdeki ile değiştirebilirsiniz.

Borsada Kazanmak Zor Değil

Vereceğimiz ipuçları ile borsadan para kazanma hiç de zor değil. Bu yüzden medeni cesaretinizi yüksek tutun ve araştırma odaklı olmaya devam edin. Borsadan para kazanma için öncelikle borsa sisteminin nasıl çalıştığını bilmek gerekiyor. Borsaya kayıtlı bir şirketin satışa sunduğu hisse senedini yahut hisse senedinin bir kısmını, fiyatı düşükken satın alıyor ve fiyatı yükselişe geçtiği zaman da satıyor olacaksınız. Bu yüzden herhangi bir hisse senedini satın alırken onun, ilerleyen süreçte yükseleceği öngörüsünde bulunmalısınız. Bu da hissesini aldığınız şirketin ilerleyen süreçte yükseleceğini analiz etmekle sağlanır. Yine bunun için döviz, kredi kartı , emtia gibi araçların durumları hakkında araştırmalarda bulunmalısınız; zira birbirleri ile bağlantılı olduğunu ve birbirlerinin durumlarını etkilediğini unutmayın.

Örneğin: Türkiye’de ihracat yapan bir fındık şirketinin düşük fiyata hissesinin satıldığını gördünüz ve ilerleyen aylar, fındık hasadı dönemi olduğu için ürün talepleri ve satışları artacak. Çin gibi ülkelerin fındığı Türkiye’den talep ettiğini biliyorsunuz ve o dönemde Çin’e fındık satışları zirve yapacak. Hal böyle iken sizin hisse senedi de bu durumdan etkilenerek kat kat yükselecek. Bunun gibi öngörülerle borsadan yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bankaların Borsa Komisyon Oranları

İşlem sayınızın yüksekliğine göre indirilen borsa komisyon tutarları şu şekildedir:

l Türkiye İş Bankası: Binde 1.80

l Garanti Bankası: Binde 1.75

l Akbank: Binde 1.60

l Yapı Kredi Bankası: Binde 1.60

l Denizbank: Binde 1.50

Borsadan Para Kazanma Yolları

Borsadan para kazanma yolları içerisinde yer alan hususlar:

l Aracı kurumdan hissesini aldığınız şirketin durumu ve geleceği hakkında detaylı bilgi edinme,

l Borsadaki yatırım araçları ve hisse paritelerini anlık takip etme

Borsaya İlk Adım Nasıl Atılır?

Borsa sistemine giriş için kayıtlı bir yatırım hesabınızın bulunması gerekiyor. Ardından hisse senedi fiyatı belirlemeniz ve aracı kurum için işlem ve komisyon ücretini hesap etmelisiniz. Daha detaylı bilgi alarak borsadan para kazanma için Yeni Başlayanlara Borsadan Para Kazanma Tüyoları sayfasını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri