Gündem

BİST100 endeksi

Pazartesi günü en çok kaybınIN görüldüğü Asya piyasaları Salı günü kayıplarını kapatırken, ABD vadelileri de hafif alıcı seyirdeydi. Geçtiğimiz haftaki küresel piyasalardaki enflasyon baskısı, Fed Başkanları tarafından yapılan açıklamalarla yerini pozitifliğe bıraktı.

BİST100 endeksi Salı gününe Asya Piyasaları ve ABD vadelilerine paralel olarak %0,51 oranında yükselişle 1.461 seviyesinden başlangıç yaptı. Endeksi demir çelik sektörü payları bir miktar baskılarken bankacılık sektörü paylarının pozitifliği Salı günü de devam etti. Günün ilk yarısında yükseliş eğiliminde hareket eden BİST100 endeksi, haber ver veri akışının sakin olduğu işlem gününü %0,37 oranında yükselişle 1.459 seviyesinden tamamladı. Madencilik sektörü payları %2,87 oranında değer kazanırken, turizm sektörü payları %3,20 oranında değer kaybetti.

Teknik açıdan bakıldığında endekste 60 g HO’nun kırılması kısa vadede yükseliş eğilimini canlı tutuyor. 1.485 – 1.500 direnç, 1.435 – 1.410 destek seviyeleri olarak ön plana çıkıyor.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri