Gündem

Bişektomi Nedir

Bişektomi (yanak estetiği), yanaktaki yağların özel teknik ve medikal cihazlarla alınarak, yüze daha net ve keskin görünüm verildiği bir estetik operasyonudur. Bu estetik neticesinde elde edilen yanağa Hollywood yanağı da denilmektedir. Bişektomi ile yüzdeki elmacık kemikleri ile çene kemikleri daha belirgin hale getirilerek, altın oran ölçülerine dikkat edilerek kişinin daha genç, estetik, güzel ve çekici bir görünüm elde etmesi sağlanır. Bu estetik operasyonu neticesinde elmacık kemikleri ile çene kemikleri arasında ters üçgen şeklinde bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Genellikle bu ameliyatı yüz şekli, U ve kare tipine sahip kimseler tercih etmektedir ve bu insanlar V tipi bir yüz şekline sahip olmak için yaptırırlar. Ameliyatta yanakta yer alan bukkal olarak isimlendirilen yağ dokusu, estetik cerrahi teknikleri kullanılarak inceltilir. Yüz hatları orantılı bir hale getirmek için yaptırılmaktadır.

Bişektomi Estetiği Neden Tercih Edilir?

Yanakta yer alan bukkal yağ dokusu, yapısal ya da yaşa bağlı olarak fazlalaşabilir. Tombul yüz tipine sahip insanlar kilolu olmasalar bile, yüzlerindeki yağ dokusunun fazla olması nedeniyle kişiyi olduğundan fazla kilolu gösterebilir. Bu yüz tipine sahip kişiler, bişektomi estetiği yaptırarak yüz hatlarını keskin bir hale getirilmesini isterler. Bunun dışında daha güzel gözükmek, estetik ve genç bir görünüme sahip olmak isteyenlerde yanaklarına estetik ameliyatı yaptırırlar. Ayrıca yüz tipi orantısız oran kişilerde, yüz tiplerini altın oran esas alınarak V yüz tipine sahip olmak için bu ameliyatın yapılmasını tercih ederler. Bişektomi yapılma oranlarında son dönemlerde olan artışta, bütçeye uygun fiyatlarda yapılabilmesinin etkili olduğu bilinmektedir. Bişektomi fiyatları 1000 ile 8000 TL arasında değişmektedir.

Hangi Yaş Grubuna Bişektomi Uygulanır?

Bişektomi estetik operasyonu, genellikle en az 20-25 yaş aralığına sahip erkek ya da bayanlara önerilmektedir. Ancak en ideal yaş ise en az 25 yaş ve üstü kişilere yanak estetiğinin uygulanmasıdır. Çünkü bu yaşa kadar insan yüzü sürekli değişim göstermektedir ve bu alt yaş sınırından sonra kişinin yüz hatları oturur ve çok ani değişim görülmez. Özellikle ergenlikten sonra insan yüzünde çok hızlı ve çok farklı değişimler gözlemlenir.

Bişektomi Yaptırmanın Avantajları

Diğer estetik operasyonları içerisinde ideal avantajlarından dolayı bişektomi, son dönemlerde birçok kişi tarafından yaygın olarak yaptırılmaktadır. Bişektomi’nin avantajları şunlardır:

  • Bişektomi sonrasında yüzde kesi izi kalmaz ve iyileşme süreci hızlıdır.
  • Hastanede yatış gerektirmez ve cerrahi işlem süresi kısadır.
  • Operasyon sırasında yüze lokal anestezi uygulanır ve işlem sonrasında anesteziden dolayı mide bulantısı vb. semptomlar görülmez.
  • Yüz tipi orantısız olanlar, tombul yüze sahip olanlar bişektomi sonrasında yüz hatları keskin hale getirildiğinden altın oran ölçülerinde güzel, estetik ve genç bir görünüme sahip olurlar.
  • Bişektomi ile elde edilen yeni yüz şekli, operasyon sonrasında kilo alınırsa, kilolardan dolayı eski haline dönmez.
  • Pürüzsüz bir yüz kazanılır.

https://www.ekremkeskin.com/bisektomi-yanak-inceltme-estetigi/ ß Detaylı bilgi için tıklayın.