istanbul masöz ankara masöz
Genel

Avukat İzmir

Kişilerin yaşadığı hukuki problemler için hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almaları doğru çözümler üretilmesi açısından önemlidir. Mahkemelerdeki, savcılıklardaki ve diğer devlet kurumlarındaki işlemler vekalet verilen bir avukat aracılığıyla yürütülebilir. Avukatlar vekil olarak hemen hemen tüm işleri sizin için yürütebilir. Kanunlar müvekkillerinin işlerinin yürütülmesi ve özel bilgilerinin korunması için avukatlara gerekli yetkileri vermiştir.

İzmir’de ikamet ediyorsanız ve avukat izmir seçenekleri arasında çok kararsızsanız, İzmir Avukat Bürosu birçok hukuk dalında profesyonel danışmanlık ve avukatlık hizmetini başarıyla sunar.

İzmir Avukat Bürosundan Hangi Alanlarda Hizmet Alınabilir?

İzmir Avukat Bürosu alanında uzmanlaşmış avukatlarıyla farklı hukuk dallarında özverili çalışmalar yapar. Danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunulan alanlardan başlıcaları şunlardır:

*İcra ve İflas Hukuku

*Miras Hukuku

*Ticaret Hukuku

*Ticaret Hukuku

*Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

*Bilişim Hukuku

*Yabancılar Hukuku

*Göç ve İltica Hukuku

Tüm bu alanlarda profesyonel danışmanlık ve avukatlık hizmetleri almak için İzmir Avukat Bürosu ile iletişime geçilebilir.

İzmir En iyi İcra Avukatı

İcra ve İflas Hukuku, borçlunun borcunu ödemediği durumlarda devlet gücüyle cebri icra yapılmasını sağlayan hukuk dalıdır. Borcun ödenmesini sağlamak için icra takibi açılarak borçlunun üzerine kayıtlı mal varlıkları tespit edilir. 3. kişilerdeki alacakları da borcun tahsili için kullanılabilir.

Borçlunun mal varlığından alacağa yetecek miktarda paranın tahsili için yapılacak işlemler bir hukuki sürecin yürütülmesini gerektirir. Her ne kadar alacaklılar bu süreci kendileri yürütebilirse de avukat desteği yürütmekte fayda vardır. Çünkü hukuki inceliklerin bilinip uygulanması, atılacak adımların zamanında atılması gerekecektir. Bu da profesyonel bir çalışma ister. Bu alanda uzmanlaşmış bir İzmir İcra avukatı ile çalışılarak tahsilatın kısa sürede başarıyla yapılması sağlanabilir.

Borçlular için de sürecin hukuka uygun şekilde yürütülmesi ve haklarının korunması için avukat yardımına ihtiyaç olacaktır.

İcra Hukuk ve Ceza Davaları

İcra Hukuku alanında çalışan avukatlar yetkili il ve ilçe icra müdürlüklerinde takip açarak işlemleri başlatır. Takip kesinleştikten sonra da borçlunun mal varlığının tespiti yapılarak haciz ve iflas yolları işletilir. Bu işlemler yapılırken birçok hukuki problem çıkabilir. İcra mahkemelerinde hukuk ve ceza davalarının açılması, açılan davaların takip edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.