Gündem

Apple, patent ihlali nedeniyle 454 milyon dolar ceza ödedi

Günümüzde bir hayli popüler hale gelen akıllı telefonlarda bulunan bazı teknolojiler, başka firmalar tarafından üretiliyor. Bu nedenle telefon üreticileri ve diğer şirketler arasında,zaman patent krizleri yaşanabiliyor.

4G LTE güvenliği deolmak üzere güvenli iletişim için patentli teknolojilere sahip bir şirket olan ABD’li VirnetX, 2016 yılında Apple’a dava açmış ve FaceTime uygulamasındaki bir patentin kendilerine ait olduğunu iddia etmişti.

Ekim 2016’da görülen dava sonucunda mahkeme, VimetX’i haklı bulmuş ve Apple’ın 302 milyon dolar ceza ödemesine karar vermişti.

APPLE, FAİZİYLE BİRLİKTE CEZAYI ÖDEDİ

Apple, aradan geçen 4 yıla yakın bir süre boyunca cezayı ödemeyi reddetmişti. Ancak bu durum, faizler ve diğer giderlerlecezanın 454 milyon dolara çıkmasınaoldu.

ABD’li VirnetX şirketi; geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Apple’ın kendilerine 454 milyon dolarlık cezayı ödediğini belirtti.

Apple ile VirnetX arasındakidava bu değil. İki şirket, geçtiğimiz yıllarda da karşı karşıya gelmiş ve görülen davada Apple, 502 milyon dolarlık cezaya çarptırılmıştı.

Apple’ın itirazı sonucu kısmençevrilen dava, şu anda alt mahkemelerde görülmeye devam ediyor.

Instagram: @eshteknoloji

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri