Gündem

Apple, iPhonelara getirdiği satış kısıtlamasını kaldırdı

Tüm dünyayı etkisi altınakoronavirüs nedeniyle teknoloji şirketleri de oldukçadurumda kaldı. Virüsten en çok etkilenen şirketlerden biri olan Apple, Çin dışındaki tüm mağazalarını kapattığını ve her yıl düzenlenen geliştirici konferansını iptal ettiğini açıklamıştı.

iPHONE ALIMINA SINIR GELMİŞTİ

Apple’ın Çin’deki tedarikçilerinindurumda kaldığını ve üretimin bir hayli yavaşladığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şirket, beklenmedik bir hamle yaparak, internet üzerinden iPhone alımını kişi başı 2olmak üzere sınırlandırmıştı.

APPLE KISITLAMAYI KALDIRDI

Apple, tedarik sıkıntıları nedeniyle iPhone ve diğer Apple modellerinde uyguladığı satış kısıtlamasını kaldırma kararı aldı. Şirketin geçtiğimiz hafta aldığı kısıtlama kararındanvazgeçtiği ise bilinmiyor.

Birçok kullanıcı, zaten şu durumda kimseninfazla iPhone almayacağını savunarak, Apple’ın limit kararınıbulmuştu.

Çünkü Apple, her ne kadar Çin’deki üretimi yeniden başlatsa da dünya genelindeki birçok telefon mağazasının koronavirüs nedeniyle kapalı olması, iPhone’lara olan talebi de bir hayli azalttı.

Instagram: @eshteknoloji

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri