Gündem

Antalyada uyarıları dinlemeyenler sahile akın etti

Koronavirüs salgınını önlemek için yapılan “Evde Kal” çağrıları,vatandaşlar tarafından dikkate alınmıyor.

Turizm kenti Antalya’da hava sıcaklığı 25 dereceyi gösterince, koronavirüs salgınına rağmensakinleri Konyaaltı sahiline akın etti.

Plajı dolduran vatandaşlar, birbirlerine güvenlibırakarak güneşlendi.

Güneşlenenlerin yanı sıra denize girenler de oldu. Bazı ailelerin, çocuklarını da yanlarında getirdikleri görüldü.

Sahilden balık avlayan olta balıkçılarının da ellerine eldiven taktıkları gözlendi. Bazı kadınların da maskeleriyle güneşlendiği ve kumsalda uyuduğu dikkat çekti.

80 YAŞINDA SAHİLE GELDİ

Yaklaşık 55 yıl Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Cafer Yazgü (80), sahile gelenler arasındaydı.

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının yasak olduğunu bildiğini,5 gündür evinde kapalı olduğu için bunaldığını söyleyen Yazgü, “Buraya gelirken otobüse binmedim. Gözlüğümü, maskemi ve eldivenlerimi takarak sokağa çıktım. Tüm önlemlerimi aldım, kimseyle temasta bulunmadım. Amacım biraz deniz havası alıp eve dönmek. Ben kimseye virüs bulaştırmayayım, kimse de bana bulaştırmasın.” dedi.

ÇOCUKLARIYLA SAHİLDE GÜNEŞLENDİ

Antalya’da yerleşik yaşayan Rus vatandaşı Anya Aleksiyeva, çocuklarıylasahilde güneşin keyfini çıkardı. Gazetecilerin ‘Koronavirüsten korkmuyor musunuz? sorusunu ‘Hayır’ diyerek cevaplayan Aleksiyeva, güneşlenmeye devam etti.

“BİSİKLETLE ÇIKTIM, DENİZE GİRİP EVE DÖNECEĞİM”

Koronavirüs salgını nedeniyle bir haftadır evinde yaşadığını anlatan Ender Yutulmaz, “Bisikletle geldim, denize giriyorum,bisikletimle eve döneceğim. Kimseyle temasta bulunmuyorum. Kapalı yerlere girmiyorum, dikkatli oluyor bağışıklık sistemimi güçlendiriyorum.” diye konuştu.