Gündem

Ankara Antlaşması Vizesi Bilgileri

İngiltere’de çalışma için gitmek isteyenlerin alması gereken bir vize türü olan Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında imzalanmış olan antlaşmaya dayalı olarak verilmektedir. Bu antlaşma kapsamında İngiltere’ye iş kurmak için gelmek isteyenler, ortaklık kurarak gelmek isteyenler ve çalışmak için gelmek isteyenler bu vizeye başvurmak zorundalar. Ankara Antlaşması vizesi kapsamında başvurunuzun olumlu sonuçlanması için kuracağınız işi detaylı bir şekilde anlatan bir iş planına, kuracağınız iş için gerekli olan sermayeye sahip olduğunuzu gösteren banka bilgilerine ve sermayeyi hangi yollardan elde ettiğinizi gösteren bilgilere ihtiyacınız bulunuyor.

Eğer İngiltere’ye çalışmak için gidiyorsanız sahip olduğunuz mesleği gösteren oda kayıt veya meslek kayıt belgesine sahip olmanız gerekiyor. Ankara Antlaşması Vizesi başvurunuz olumlu sonuçlandığında iş kurmak zorunda değilsiniz. Mesleğiniz veya eğitimini aldığınız, uzman olduğunuz konularda çalışabilirsiniz. Bu süreçte İngiltere yaşamınızdaki en temel kriter yıl içinde siz ve beraberinizde götürdüğünüz kişilerin geçimini sağlayacak kadar gelir elde etmenizdir. Bu şartı yerine getirdiğinizi belgeleyen kanıtlar ile geçici olarak aldığınız vizenin sürecinizi 1 yıl uzatabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri