istanbul masöz ankara masöz
Gündem

Amazon, korona nedeniyle fiyatları artıran 4 bin satıcıyı sildi

Bütün dünya Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınıyla boğuşurken, bazı satıcılar bu durumdan yararlanıp fiyatları yükselterek kâr elde etme peşinde.

ABD merkezli e-ticaret devi Amazon, koronavirüs nedeniyleartışına giden 4 bin satıcıyı platformdan kaldırdığını açıkladı. Ayrıca şirket, bu satıcılara ait yarım milyondanürünü de kalıcı olarak sildi.

”OTOMATİK TESPİT SİSTEMLERİMİZ VAR”

Şirketten yapılan açıklamada, ”Bu şekildeartışına giden satıcılarla ve ürünleriyle mücadele etmek için doğrudan kolluk kuvvetleriyle ortakediyoruz. Adil olmayanartışlarını tespit eden ve kaldıran otomatik sistemlerimiz var.

Bununlaşu anda yüksek talep gören koruyucu maskeler ve el dezenfektanları gibi ürünlerdeki fiyatları araştırmak için özel bir ekip kurduk.

Eğer politikalarımızı ihlal eden bir satıcı veya ürün tespit edersek,ürünleri sistemden kaldırıyoruz ve hızlı bir şekilde kolluk kuvvetlerine bildiriyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

KORONAVİRÜS SATIŞLARI ARTIRDI

Koronavirüs nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan insanlar, alışveriş sitelerine yöneldi. Özellikle maskeler, eldivenler, dezenfektanlar ve termometreler gibitıbbi malzemelere ihtiyaç artınca, Amazon’a 2 bindenyeni satıcı katıldı.

Instagram: @eshteknoloji