istanbul masöz ankara masöz
Genel

Alteksan Mühendislik ve Ölçüm Hizmetleri

Alteksan Mühendislik ve Ölçüm Hizmetleri

Alteksan şirketi 28 yıllık bir deneyimiyle İstanbul hizmet veriyor. Mühendislik alanındaki projeleri hayata geçiren firma fabrika ve konutlardaki akım işlemlerinin de yürütülmesini sağlıyor. Aynı zamanda deneyimli elemanları aracılığıyla danışmanlık hizmeti veriyor. Fabrikalarda ve binalarda tesisatlar kurulmadan yetki belgesi elemanlarıyla topraklama ölçümü yapıyor. Bu sayede elektrik kaçağı sebebiyle ortaya çıkacak kazaların önlenmesini sağlıyor. Firma elemanları bu ölçümleri toprak megeri adı verilen ölçüm cihazlarıyla yapıyorlar.

Paratoner Ölçümü

Alteksan firması topraklama ölçümünün yanı sıra paratoner ölçümü de yapıyor. Bu sayede yıldırımı önlemek amacıyla kullanılan paratonerin sağlam durumda olup olmadığını ve topraklama durumunu kontrol ediyor. Dirençte yükseklik varsa bunu düşürerek yıldırımı önlemeye devam etmesini sağlıyor. Eğer paratonerde pas tutma gibi bir durum söz konusu ise bunu gidererek aletin yıldırımdan korumak için kaliteli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Kompanzasyon

Firma elemanları kompanzasyon hizmeti de veriyor. Bu hizmet sayesinde fabrikalar ya da tesislerde kullanılan elektriğin kayba uğramadan kullanılması sağlanıyor. Elektriğin kayıp edilmemesi için gerekli olan bakımları firmanın yetkili elemanları yapıyor bu sayede fabrika ihtiyacı olan elektriği tam olarak kullandığı için sıkıntı yaşamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.