Gündem

Almanya sokağa çıkma yasağını gündemine aldı

Çin’de ortaya çıkan ve hızla Avrupa’yı etkisi altınakoronavirüsü salgını nedeniyle Almanya’da salgının yayılma hızının yavaşlatılabilmesi için alınan tedbirin giderek artması dikkat çekti.

Almanya genelinde eyalet başbakanlarından korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlereolarak sokağa çıkma yasağının getirilebileceği yönünde açıklamalar geldi.

TEDBİRLER YETERSİZ KALIRSA UYGULANACAK

Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı Armin Lachet ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, virüsle mücadele kapsamında tedbirlerin arttırılması için sokağa çıkma yasağının gündemde olduğunu bildirdi.

Ülke genelinde diğer eyalet başbakanlarından daaçıklamalar gelirken bilinmeyen bir düşmanla savaşıldığının altı çizildi. Eyalet başbakanları şukadar alınan tedbirlerin yetersiz kalması durumunda herdahakuralların getirileceği, sokağa çıkma yasağının yürürlüğe koyulmasından çekinilmeyeceği bildirildi.

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer yaptığı açıklamada, salgının öngörülenden daha uzun bir süre devam etmesinin beklendiğini, bu nedenle Alman ordusunun hazır bulundurulduğunu bildirdi.

Bakan Kramp-Karrenbauer, ordunun virüs taşıyan hastaları sağlık merkezine götüreceğini, tedavisine kadar her aşamada yardımcı olacağını aktardı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri