Gündem

Ali Şener’den Karakulak Yorumu

Ali Şener kurucusu olduğu Ataşehir Tattoo Art stüdyosunda, bir dövme sanatçısı, olarak birbirinden güzel işlere imza atıyor. Özellikle son dönemlerde tasarlanan çeşitli pozisyonlardaki hayvan imgeleri içeren dövmeler, ciddi bir gözlem gücüne ve anatomi bilgisine işaret ediyor.

Dövmeler Sporcularda

Ali Şener’in, Çukurova Basketbol Takımı’nda forma giyen Ukraynalı sporcu Liudmyla Naumenko için tasarladığı dövme, kendisinin şaheseri olabilir. Muhteşem düzenleme ve göz alıcı renklere sahip dövme, başarılı sporcunun sağ bacağında yer alıyor.

Dövme bir kedi, üçü açmış dört adet çiçek ve iki tane kanatlı minik canlıdan oluşuyor.

Karakulak Mı, Vaşak Mı, Yaban Kedisi Mi?

Ali Şener tarafından tasarlanan dövmede yer alan kedi bir karakulak. Bilimsel adı caracal caracal olan bu göz alıcı yabani kedi; her haliyle karizmatik görünüyor. Ancak bu tür yakın zamana kadar tartışmalı idi. Bilim insanları tarafından bir dönem vaşak (lynx) olarak anılan karakulak, yapılan ayrıntılı analizler sonucunda apayrı bir tür olduğunu kanıtladı. Bu iki muhteşem kedinin yaşam alanları dahi birbirinden farklıdır; tek ortak alan, her ikisinin de neslinin koruma altında alındığıdır.

Dövmedeki kedinin türü karakulaktır; aynı zamanda yabanidir. Ancak yaban kedisi değildir. Yaban kedileri, ev kedilerinin de mensup olduğu, felis cinsine mensuptur.

Vahşi Kediler ve Çiçekler Tek Karede

Ali Şener tasarladığı bu dövmede gelincikgiller familyasına ait dört pembe çiçeğin tomurcuk ve açık hallerine de yer vermiş. Çiçeklerin arasından görünen sürgünler ve yeşil yaprakların kattığı hareket, insana bir meltem esmesi için dua ettirir adeta. Çiçeklerin etrafında uçuşan küçük kuşlar ya da arılar da bu harekete katkı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir