Gündem

Airbustan Fransa ve İspanyada üretime ara verme kararı

Avrupalı uçak üreticisi Airbus, koronavirüs ile mücadele kapsamda getirilen kısıtlamalar nedeniyle İspanya ve Fransa’daki fabrikalarında üretimeverecek.

ÜRETİME DÖRT GÜN ARA

Airbus’tan yapılan açıklamada, şirketin, Fransa ve İspanya’daki fabrikalarında üretim ve montaj faaliyetleri bu ülkelerdeki hükümetlerin koronavirüs salgınının yayılmasını yavaşlatmak için dışarıda gezmeyi kısıtlamak gibi yeni önlemleri nedeniyle dört gün boyunca durdurulacağı belirtildi.

EVDEN ÇALIŞMA ARTIRILACAK

Bu ülkelerde Airbus’ın, mümkün olan her alanda evden çalışmayı artırmaya devam edeceğine yer verilen açıklamada, “Bu (4 gün), hijyen, temizlik ve sosyalkoyma konularında sıkı sağlık ve güvenlik tedbirlerinin uygulanması için yeterlisağlarken, yeni çalışma şartları altında faaliyetlerimizin verimliliğini de artıracak.” ifadesine yer verildi.

Fransa’nın güneybatısında yerToulouse, Avrupa’nın en büyük havacılık merkezi olarak biliniyor ve Airbus’un en büyük tesislerinin yanı sıra şirketinmerkezine desahipliği yapıyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri