Gündem

Adanada müftülük memuru açığa alındı

Adana’da gazeteci ve vatandaşların cep telefonuna, “Sayın K.K.A, daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır. Adana Şehir Hastanesi’nde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. Bey ile görüşmeniz gerekmektedir.” mesajı geldi.

Bir süre sonra aynı numaradan, ‘Az önce gönderilen mesaj yanlış, özür dileriz.’ ifadelerinin yer aldığı bir başka mesaj daha iletildi.

MEMUR AÇIĞA ALINDI

Adana Valiliği, mesajlar üzerine harekete geçerek, yapılan araştırmalar sonucunda gönderilen mesajın asılsız olduğunu belirledi.

Mesajda belirtilen isimde bir doktorun da olmadığı bildirilirken, konuyla ilgili olarak mesajı gönderdiği tespit edilen Çukurova İlçe Müftülüğü’nde görevli memur A.T. hakkında soruşturma açılıp, açığa alındı.

“İTİBAR ETMEYİN”

Valilikten yapılan açıklamada, “Ülkemizderecebir süreçteyken vatandaşlarımızdan sosyal medyada paylaşılan, bilgi kirliliğineolan ve gerçek olmayanve haberlereetmemelerini, resmi kurumlar tarafından yapılan açıklamaları ve uyarıları dikkate almalarını vekaynakları konusunda dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz.” belirtildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri