Gündem

ABDde koronavirüs salgını, tüm eyaletlere yayıldı

John Hopkins Koronavirüs Araştırma Merkezi verilerine göre, ABD genelindesayısı 5 bin 894’e ulaştı, 97 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

KORONAVİRÜS, TÜM EYALETLERE YAYILDI

West Virginia eyaletinde de birgörülmesinin ardından, salgın ülkedeki 50 eyaletin hepsine yayılmış oldu.

NEW YORK’A SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Kovid-19 salgınına karşı mücadele kapsamında 48 saate kadar halktan evlerinde ya da bulundukları yerde kalıp sokağa çıkmamalarını isteyebileceklerini söyledi.

De Blasio, düzenlediği basın toplantısında New York kentindeki koronavirüs vakalarının sayısının 800’ü geçtiğini şöyledi.

New York sakinlerini evlerinde ya da bulundukları yerde kalmak için hazırlıklı olmaları konusunda uyaran de Blasio, 48 saat içinde bu konuda bir karar vereceklerini söyledi.

FAHİŞ FİYATA 275 BİN DOLAR CEZA

Salgın konusunda cep telefonlarına uyarı mesajları göndermeye başlayacaklarını belirten de Blasio, salgının gidişatından sonendişeli olduklarını söyledi.

El dezenfektanı gibi ürünlere fahişuygulanmaması konusunda da uyarıda bulunan de Blasio, kaydedilen 550 ihlale karşı 275 bin dolarcezası kesildiğinietti.

New York MTA’dan 4 milyar dolar kurtarma paketi talebi

Öte yandan ülkenin en büyük toplu ulaşım ağı New York MTA, salgın nedeniyle metro kullanımının yüzde 60, otobüs kullanımın ise yüzde 49 düştüğünü bildirerek, federal hükümetten 4 milyar dolar kurtarma paketi talebinde bulundu.

Bu arada New York Belediyesi, sağlık çalışanlarının çocukları için 100 acil çocuk bakım merkezi açacağını duyurdu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri