Eğitim

6. Sınıfta Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler

Her yıl olduğu gibi 6. sınıf boyunca da derslerinizde başarıyı yakalamak adına hem çalışma programınıza önem vermeli hem de kendinize en iyi kaynakları tercih etmelisiniz. Bu durum tüm dersler için geçerli olup özellikle 6. sınıf fen bilimleri ve sosyal bilgiler dersleri için ekstra özen göstermenizde yarar vardır. Genellikle pek çok öğrenci daha zor olduğunu düşündüğünden matematik dersine ağırlık vermektedir. Oysa 6. sınıf sosyal bilgiler konuları da kalıcı şekilde öğrenmeniz gereken çok sayıda içeriğe sahiptir. Bu nedenle çalışma planınızda her derse eşit yer ayırmalı, zorlandığınız derslerin tekrar üzerinden geçmelisiniz. Konu çalışırken o konuyla ilgili soru çözmeyi ihmal etmemelisiniz. Böylece tüm sosyal bilgiler 6. sınıf konularınızı ezber yerine anlayarak öğrenebilirsiniz.

Ekran Resmi 2021 01 20 16.51.27

Sosyal bilgiler 6. sınıf test sorularını çözerek konularda eksiğiniz kalıp kalmadığını uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Eksik konuları tamamlamak adına sosyal bilgiler video ders içerikleri, konu anlatım ve test kitaplarından faydalanabilirsiniz.

6. Sınıfta Sosyal Bilgilere Nasıl Çalışmalı?

Ders çalışırken konuyu öğrenmeye odaklanmalı, o konuyla ilgili sınavda çıkan sorulara göz atmalısınız. Örneğin sosyal bilgiler 6. sınıf 1. dönem 1. yazılı için hazırlık yaparken konu sayısının az olmasını kendiniz için avantaja çevirebilir, tüm konulara rahatça çalışabilirsiniz. Satın alacağınız sosyal bilgiler testi 6. sınıf içeriklerinde yazılılarda çözeceğiniz soru tiplerine yer verilmektedir. Konu tekrarı ve soru çözümü yaparken bunlara sıkça rastlayabilirsiniz. Fakat bu kaliteli kaynaklar seçtiğiniz durumlar için geçerlidir. Özellikle Tonguç Akademi video ders içeriklerini seçerek çalışmalarınızı hem konu çalışma hem de soru çözümü açısından avantajlı hale getirebilirsiniz. Böylece sosyal bilgiler konu anlatımı için ekstra kaynak satın almanıza gerek kalmayacaktır. Video anlatımlara internet üzerinden dilediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz.

Ekran Resmi 2021 01 20 16.50.54

6. Sınıf Fen Bilimleri Dersi için Öneriler

  1. sınıf fen bilimleri test ya da konu çalışmalarınızda öncelikle motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız. Başarıya odaklanarak ilerlemeli, bunun için gerekli tüm kaynakları edinmelisiniz. Özellikle 6. Sınıf fen bilimleri konuları için tekrarlarınızı video anlatımlarından yapmalı ve böylece dikkatinizi hep canlı tutmalısınız. Fakat piyasada bulunan her video içerik size istediğiniz performansı sunmayabilir. Bu nedenle seçimlerinizde 6. sınıf fen bilimleri Tonguç Akademi içeriklerine öncelik vermelisiniz. Böylece fen bilimleri çalışmalarınızı en iyi anlatımlarla desteklemiş olacaksınız.

Ekran Resmi 2021 01 20 16.51.04

Konu tekrarı ve soru çözümlerinizi aksatmadan yaptığınızda 6. sınıf fen bilimleri yazılı soruları sizin için daha kolay olacaktır. Farklı soru tiplerine aşina hale geldiğinizde gireceğiniz sınavlarda zorluk çekmeyeceksiniz. 6. sınıf fen bilimleri 1. dönem 1. yazılı Tonguç Akademi farkıyla sizin için yüksek bir puanla sonuçlanacaktır. Aynı şekilde 6. sınıf fen bilimleri 1. dönem 2. yazılı Tonguç Akademi eğitim setleriyle kolayca geçebileceğiniz bir sınav olacaktır. 6. sınıf fen bilimleri yıllık plan müfredatına uygun şekilde hazırlanan video ders anlatımları ve soru çözümleriyle fen bilimleri dersi ve sosyal bilgiler dersinin faydaları sizin için çok daha ulaşılabilir olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir