Gündem

1963 Ankara Antlaşması

Ortak pazar ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmış olan Ankara Antlaşması ekonomik olarak çok sayıda avantaj içermesinin yanında vize serbestisi konusunda da avantajlar içeriyor. Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında; 18 yalını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı İngiltere’de iş kurmak için, çalışmak için vize alabiliyor. Bu vize türünde diğer vizelere göre daha kolay şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Kuracağınız işi detayları ile anlatan bir iş planı veya çalışacağınız sektör ile ilgili mesleki belgelerinizi gösteren oda belgelerinizi sunarak başvuru yapabiliyorsunuz.

2018 yılına kadar olmayan, 2018 Mart ayında yapılan değişiklikler ile yabancı dil yeterlilik sınavı şartı getirilen Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında vatandaşlık ve sosyal yaşam adaptasyon testlerine de tabi tutuluyorsunuz. Bu test ve sınavlardan başarılı olmanız durumunda alabileceğiniz vize geçici vize olup 1 yıl süreli olacaktır. Her yıl bitiminde Göçmen Bürosu çalışanları yıl içindeki maddi gelir ve giderlerini hesaplayarak çalıştığınız işten kendinizi geçindirecek kadar bir gelir elde edip etmediğinizi belirleyeceklerdir. Bu inceleme sonucunun olumlu olması durumunda vize süreniz 1 yıl uzatılacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri